Sodinukais vazonuose prekiausime nuo rugsėjo pradžios. Iškilus klausimams kreipkitės elektroniniu paštu

busku medelynas

Apie mūsų medelyną

Loreta: “Nuo pat vaikystės labai mėgau gamtą. Baigusi agronomijos studijas, 1985 m . pradėjau dirbti Babtuose, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institute. Mano kelrodės žvaigždės į sodininkystės pasaulį buvo mūsų skyriaus vedėjas, žemaūgių sodų pradininkas Lietuvoje – A. Kviklys ir mano tėvelis – B. Švitra, kuris vadovavo Mičiurino sodininkystės ūkiui Klausučiuose, Jurbarko r. Dirbdama institute, daugiausia gilinausi į aviečių auginimo paslaptis, tačiau labai domino ir įvairios vaismedžių veislės, jų ypatumai. Važinėjant po Lietuvą bei kaimynines užsienio šalis ir bendraujant su sodininkais ir ūkininkais, vis didėjo susidomėjimas versline sodininkyste.

Mūsų šeima savo sode auginome vaismedžius ir uogakrūmius, įsiveisėme nemažą avietyną. Meilę žemei ir sodui, kurią paveldėjau iš tėvelio, perdaviau ir savo vaikams. Kartą, dar nedideli būdami, senelio sode pamatę vešliai užaugusias avietes, vaikai sušuko: “Nu ir Poliana!” Tada tėvelis pastebėjo: “Tikri sodininkai auga (ne avietės, bet Poliana)”. Valgant kokį obuolį ar trešnę, sūnums buvo įdomu ne tik ar jie skanūs, bet ir kokia tai veislė.

Visapusiškai gilindami žinias, mes rinkome ir plėtėme savo sode vaismedžių veislių kolekciją. 1998 m. pradėjome dauginti vaismedžių sodinukus ir tai tapo šeimos verslu. Metams bėgant, didėjo medelyno plotas, gausėjo veislių asortimentas, augo mūsų patirtis, kompetencija ir profesionalumas.

Didelį dėmesį mes skiriame sodinukų kokybei ir sveikatingumui. Fitosanitarinę kontrolę medelyne sistemingai vykdo Valstybinė Augalininkystės tarnyba, esame atestuoti dauginamosios medžiagos tiekėjai, o tai užtikrina veislės atitikimą ir sveiką sodinamąją medžiagą.“

Andrius: „Kiekvienais metais išauginame apie 140 veislių sodinukų. Didžiausią dėmesį skiriame lietuviškoms veislėms, sukurtoms sodininkystės institute, Babtuose, nes jos labiausiai prisitaikiusios prie mūsų šalies agroklimatinių sąlygų. Atrenkant veisles dauginimui , šalia gero derliaus ir vaisių kokybės ypač svarbu augalų ištvermingumas žiemą bei atsparumas pagrindinėms ligoms. Augintojams rekomenduojame rajonuotas mūsų šalyje sodoaugalų veisles, asortimentą nuolat papildome naujomis veislėmis, sukurtomis Lietuvoje beikaimyninėse užsienio šalyse (Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje), nepamirštame ir žmonių pamėgtų senoviškų veislių“.

Toma: „Man patinka dalyvauti įvairių miestų mugėse, sodininkų šventėse. Malonu ir įdomu bendrauti su pirkėjais , išklausyti jų norus, pastebėjimus, pareikšti savo nuomonę, patarti, kaip medelį sodinti,kaip jį vėliau prižiūrėti, teikti įvairias konsultacijas. Smagu, kai atėję žmonės džiaugiasi įsigytais iš mūsų ir pasodintais jaunais arba jau derančiais vaismedžiais, dalinasi sodininkavimo patirtimi, rekomenduoja mus savo pažįstamiems.

Veisiantiems tradicinį sodą galime pasiūlyti gausų asortimentą obelų veislių, pasižyminčių geros kokybės vaisiais, platų spektrą įvairaus sunokimo slyvų veislių, didelį pasirinkimą lietuviškų trešnių veislių, pakankamai atsparių ligoms vyšnių veislių bei kitų vaismedžių. Ieškančius naujovių gal būt sudomintų koloninės slyvos ir azijietiškos kriaušės“.

Giedrius:Svarbiausia medelynegerai organizuoti darbus, nesuvėluoti jų atlikti. Anksti pavasarį svarbu laiku nukarpyti „ant akutės“ užakiuotus poskiepius, juos patręšti. Svarbiausias darbas pavasarį – pasodinti poskiepius. Daug žinių ir patirties reikalaujantis darbas yra sodinukų apsauga nuo ligų ir kenkėjų. Labiausiai atsakingas darbas medelyne – tai akiavimas. Jam ruošiamės iš anksto, sudarome planus, aptariame, kiek ir kokių veislių akiuosime, kokių labiau nori pirkėjai. Įdomu stebėti nuo pavasario iki rudens, kaip auga mūsų pačių užakiuoti sodinukai, matyti kaip iš mažo pumpurėlio išauga gražus ir vešlus medelis“.

Savo išaugintais vaismedžių ir uogakrūmių sodinukais prekiaujame visoje Lietuvoje : mugėse, turgavietėse ir iš namų. Kviečiame Jus apsilankyti Kauno, Vilniaus, Klaipėdos ir kitų Lietuvos miestų sodininkų mugėse, derliaus šventėse. Norime, kad mūsų medelyne sau mielą ir reikalingą augalą rastų kiekvienas sodo mylėtojas, didelės sodybos ir mažyčio sodelio šeimininkas.

[Toma ir Loreta prie vienmečių vaismedžių sodinukų]

[Slyvų, persikų, obelų sodinukai medelyne]

[Trešnių sodinukai medelyne]

[Augantys sodinukai medelyne]

[Slyvų sodinukai medelyne]

[Medelyne iškasti vyšnių sodinukai]

[Mes parodoje "Ką pasėsi.."]

[Mes žemės ūkio parodoje konsultuojame ir prekiaujame sodinukais]

[Prekiaujame sodinukais pavasarinėje mugėje]

[Loreta prie derančių vyšnių]

[Žydintys medeliai]