Sodinukais vazonuose prekiaujame vietoje. Prieš atvykstant pasiskambinkite

Avietės

aviete-Glen-ampleaviete-Glen-ample

Glen ample (vasarinė)

Viena populiariausių vasarinių ankstyvųjų aviečių veislių, išsiskiriančių stambiomis, puikios kokybės uogomis ir ypač gausiu derėjimu. Ši angliška aviečių veislė labai populiari visame pasaulyje, ypač Didžiojoje Britanijoje, kur lietinga ir debesuota vasara apsunkina daugumos veislių aviečių auginimą. Uogos pradeda nokti liepos pradžioje.

Uogos labai stambios (8-10g), skaisčiai raudonos, aromatingos, puikaus desertinio skonio, tvirtos, gerai išsilaiko net ir kelias dienas po lietaus, transportabilios, išsiskiria gera kokybe net ir ilgokai po nuskynimo. Vartojamos šviežios, dažniausiai desertui, tinka šaldyti ir perdirbti.

Krūmai nelabai aukšti, apie 1,5 m aukščio, statūs, formuoja vidutinį kiekį stiebų (10-20 vnt./m), išsiplečia iki 0,5 m.

Veislė dera labai gausiai ir pastoviai, atspari grybinėms ligoms, jos beveik nepuola amarai. Veislė puikiai prisitaiko prie nepalankių klimato sąlygų. Ji yra ištverminga žiemą, gerai ištveria žiemos temperatūrų svyravimus, atspari trumpalaikėms sausroms, pakenčia dalinį pavėsį. Nereikli auginimui.

Kaina 3 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime spalį)

aviete-Przehyba

Przehyba (vasarinė)

Naujausia, išskirtinė lenkiška stambiauogių vasarinių aviečių veislė, stebinanti savo derlingumu ir uogų dydžiu. Sodininkai ją vadina sensacija pasaulinėje aviečių uogų rinkoje, tiesiog aviečių veislių šedevru. Ji išsiskiria pačiomis stambiausiomis uogomis iš populiariausių vasarinių aviečių veislių. Uogos pradeda nokti birželio pabaigoje - liepos pradžioje ir dera labai ilgai, net iki rugsėjo pradžios.

Uogos ypač patrauklios prekinės išvaizdos, išskirtinai stambios (vidutinė masė - 9,7 g, siekia iki 14 g) ir labai ilgos (iki 5 cm), cilindro arba buko kūgio formos, sodriai raudonos spalvos, blizgančios, puikaus desertinio skonio, saldžios, labai aromatingos, tvirtos, vienodo dydžio, nesmulkėja. Uogos minkštimas sultingas, bet odelė labai tvirta ir elastinga. Kaulavaisiukai nedideli (smulkios ir sėklytės), stipriai tarpusavyje sukibę, todėl uogos skinant nesubyra. Jos lengvai skinasi ir ilgai laikosi nuskintos. Turi daugiausiai antocianų (46,7 mg/100 g) iš visų lenkiškų vasarinių veislių aviečių uogų. Vartojamos dažniausiai desertui, tinka ir įvairiai perdirbti, šaldyti.

Krūmai stipraus augumo, gana aukšti (1,7-2 m). Kaip ir beveik visas vasarines aviečių veisles ją rekomenduojama auginti su atramomis. Stiebai truputį dygliuoti.

Veislė išskirtinai derlinga, puikios kokybės ir ypatingai stambiomis uogomis, pasižymi geru ištvermingumu žiemą ir atsparumu grybinėms ligoms. Gerai atlaiko trumpalaikes sausras. Atsižvelgiant į didelį potencialų veislės derlingumą, rekomenduojama auginti ją purioje, humusingoje ir pakankamai drėgnoje (ne šlapioje) dirvoje. Dėl ankstyvo sunokimo ir išskirtinės uogų kokybės veislė tinkama auginti ne tik lauke, bet ir šiltnamyje.

Kaina 5 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime spalį)

aviete-Sokolica

Sokolica (vasarinė)

Nauja, ankstyva lenkiška vasarinių aviečių veislė, kurios uogos pradeda nokti birželio pabaigoje - liepos pradžioje.

Uogos labai gražios, skaisčiai raudonos spalvos, šiek tiek blizgančios, pailgos, labai stambios (5-7 g, iki 12-13 g) ir puikaus skonio, saldžios, aromatingos, tvirtos konsistencijos, nors minkštimas sultingas. Uogas valgant sėklytės beveik nesijaučia. Skinant uogos nesubyra, nes kaulavaisiukai stipriai sukibę tarpusavyje. Nuskintos netamsėja. Vartojamos desertui, tinka šaldyti ir perdirbti.

Krūmai gana stipraus augumo, statūs su lanku išlenktomis viršūnėmis. Leidžia nemažai atžalų. Stiebai 1,7-2 m aukščio, šiek tiek apaugę mažais dygliukais. Rekomenduojama auginti su atramomis.

Veislė viena iš derlingiausių vasarinių aviečių veislių, stambiomis, skaniomis ir tvirtomis uogomis, gana atspari puviniui ir kitoms grybinėms ligoms (jautresnė rūdims), pasižymi ištvermingumu žiemą. Pakenčia trumpalaikes sausras ir karščius, bet nemėgsta drėgmės pertekliaus dirvoje. Rekomenduojama auginti puriose ir humusingose dirvose. Dėl ankstyvo sunokimo, gausaus derėjimo ir puikios uogų kokybės veislė tinkama auginti ne tik lauke, bet ir šiltnamyje.

Kaina 4 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime spalį)

aviete-Radziejowa

Radziejova (vasarinė)

Nauja, ypač ankstyva lenkiška vasarinių aviečių veislė. Uogos pradeda nokti birželio viduryje ir dera labai ilgai, iki rugpjūčio.

Uogos gražios išvaizdos, sodriai raudonos, blizgančios, labai stambios (6-8 g), pailgos, aromatingos ir puikaus desertinio skonio, tvirtos, vienodo dydžio. Lengvai skinasi ir ilgai išlaiko gerą kokybę po skynimo. Dažniausiai vartojamos desertui, dėl didelio antocianų kiekio labai tinka perdirbimui.

Krūmai vidutinio aukščio (apie 1,8 m), statūs. Stiebai padengti mažais minkštais dygliukais. Dėl gausaus uogų derliaus rekomenduojama auginti su atramomis.

Veislė derlinga, vertinama dėl labai geros uogų kokybės ir jų tinkamumo transportuoti. Ištverminga žiemą. Gana atspari grybinėms ir virusinėms ligoms. Nepakenčia drėgmės pertekliaus dirvoje. Mėgsta purias ir humusingas dirvas. Dėl labai ankstyvo sunokimo ir puikios uogų kokybės veislė tinkama auginti ne tik lauke, bet ir šiltnamyje.

Kaina 4 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime spalį)

aviete-golden-queen

Golden Queen (vasarinė)

Viena populiariausių vasarinių geltonųjų aviečių veislių. Uogos pradeda nokti liepos pradžioje.

Uogos vidutinio stambumo, apvalios, geltonos su oranžniu atspalviu, puikaus desertinio skonio. Dažniausiai vartojamos šviežios, nors galima ir perdirbti.

Krūmai neaukšti, apie 1,2 m aukščio, platūs, atramos nėra reikalingos.

Veislė atspari pagrindinėms ligoms ir labai ištverminga žiemą.

Kaina 4 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime spalį)

aviete-Polka

Polka (remontantinė)

Pagrindinė remontantinė (rudeninė) desertinė aviečių veislė, vertinama dėl puikios prekinės kokybės, skanių uogų bei gero derliaus.

Uogos stambios, skaisčiai raudonos, aromatingos, saldžios, labai gero skonio, tvirtos. Puikiai tinka desertui, galima šaldyti ir perdirbti.

Krūmai nelabai aukšti, apie 1,5 m aukščio, statūs, formuoja vidutinį kiekį stiebų (15-20 vnt./m).

Dera gausiai, uogos pradeda nokti liepos pabaigoje arba rugpjūčio pradžioje ir skinamos iki šalnų. Plačiau...

Kaina 3 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime spalį)

aviete-Polanaaviete-Polana

Polana (remontantinė)

Versliniuose avietynuose paplitusi lenkiška remontantinių (rudeninių) aviečių veislė, pasižyminti gausiu, stabiliu ir ankstyvu derliumi.

Uogos stambios ( apie 4 g), tamsiai raudonos, skanios, blizgančios, pailgos, rūgščiasaldžio skonio, vidutiniškai transportabilios, tvirtos. Vartojamos desertui, tinka sultims, džemams, galima šaldyti ir perdirbti.

Krūmai 1,3 - 1,5 m aukščio, glausti, leidžia nemažai atžalų. Stiebai statūs, tvirti (nereikia atramų), vidutinio storio, su retais mažais dygliukais.

Veislė labai derlinga, uogos pradeda nokti rugpjūčio pradžioje ir skinamos iki šalnų. Atspari pagrindinėms grybinėms ligoms ir kenkėjams,nereikli dirvai ir pakenčia sausrą. Kadangi visi aviečių stiebai vėlai rudenį, pašalus dirvai, nupjaunami iki žemės paviršiaus, veislės ištvermingumas žiemą nėra svarbu.

Kaina 3 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime spalį)

aviete-Polesie aviete-Polesie

Polesie (remontantinė)

Nauja remontantinių (rudeninių) aviečių veislė, pasižyminti gausiu ir kokybišku derliumi.

Uogos stambios ar labai stambios, tamsiai raudonos, labai skanios, saldžios, neblizgančios, širdies formos, transportabilios, tvirtos. Vartojamos desertui ir perdirbti.

Krūmai vidutinio augumo, glausti. Stiebai statūs, tvirti (nereikia atramų), vidutinio storio. Sodinami tankiau, nes leidžia mažiau atžalų.

Veislė derlinga, uogos pradeda nokti liepos pabaigoje ir skinamos iki šalnų. Atspari pagrindinėms grybinėms ligoms, gerai pakenčia sausrą. Kadangi visi aviečių stiebai vėlai rudenį, pašalus dirvai, nupjaunami iki žemės paviršiaus, veislės ištvermingumas žiemą nėra svarbu.

Kaina 4 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime spalį)

aviete-Pokusa

Pokusa (remontantinė)

Desertinė remontantinių aviečių veislė mėgėjiškiems sodams, sukurta Lenkijoje, išsiskirianti labai stambiomis, geros kokybės uogomis. Jos pradeda nokti rugpjūčio viduryje ir skinamos iki šalnų.

Uogos patrauklios išvaizdos, labai stambios (iki 7-10 g), plataus kūgio ar širdies formos, raudonos, labiau sunokusios – tamsiai raudonos, saldžiarūgštės, malonaus desertinio skonio, neblizgančios, tvirtos. Išskirtinai vartojamos desertui, nors tinka ir perdirbimui.

Krūmai aukšti (apie 2 m), todėl rekomenduojama auginti su atramomis. Stiebai stori, ties viršūne išlenkti, su mažais retais dygliukais. Atžalų leidžia mažai, tad nereikia šalinti jų pertekliaus.

Remontantinė avietė Pokusa vidutiniškai derlinga, gana atspari pagrindinėms grybinėms ligoms. Mėgsta drėgmę, todėl sausringu metu rekomenduojama laistyti, kad uogos nesusmulkėtų. Kadangi visi aviečių stiebai vėlai rudenį, pašalus dirvai, nupjaunami iki žemės paviršiaus, veislės ištvermingumas žiemą nėra svarbu.

Išparduota

aviete-Polonez aviete-Polonez

Polonez (remontantinė)

Nauja desertinė remontantinių (rudeninių) aviečių veislė, sukurta Lenkijoje. Perspektyvi dėl geros prekinės kokybės ir išskirtinio skonio uogų.

Uogos gražios išvaizdos, stambios, pailgos, ryškiai raudonos, blizgančios, saldžios, unikalaus desertinio skonio su tipišku aviečių aromatu. Vartojamos desertui, tinka ir šaldyti, įvairiai perdirbti. Uogos transportabilios ir netamsėja po skynimo.

Krūmai vidutinio augumo, kompaktiškos formos. Stiebai statūs, tvirti, su nedaug dygliukų.

Remontantinė avietė Polonez dera gausiai, uogos pradeda nokti rugpjūčio II dekadą ir skinamos iki šalnų. Atspari pagrindinėms grybinėms ligoms. Kadangi visi aviečių stiebai vėlai rudenį, pašalus dirvai, nupjaunami iki žemės paviršiaus, veislės ištvermingumas žiemą nėra svarbu.

Išparduota

aviete-Mapema

Mapema (remontantinė)

Nauja, perspektyvi ir labai derlinga stambiauogių remontantinių (rudeninių) aviečių veislė, sukurta Olandijoje. Uogos pradeda nokti anksti, rugpjūčio pradžioje ir dera iki šalnų.

Uogos puikios prekinės išvaizdos, sodriai raudonos spalvos, blizgančios, stambios (6-9 g), taisyklingo kūgio formos, labai saldžios ir malonaus aromato, tvirtos, ilgai laikosi nuskynus, gerai išlaiko kokybę šaltu ir lietingu oru. Skinant uogos nesutrupa. Prinokusios uogos ilgai nebyra nuo krūmo. Jos nesmulkėja per derėjimo sezoną. Dažniausiai vartojamos desertui, tinka šaldyti ir įvairiai perdirbti.

Krūmai stambūs. Leidžia daug atžalų. Stiebai vidutinio aukščio (1,5-1,8 m), bedygliai, šakoti (ant vieno stiebo išauga 4-6 ar daugiau ilgų šoninių šakų su daugybe užuomazgų).

Veislė gera gausiai, vertinama dėl puikios uogų kokybės ir gero skonio. Atspari pagrindinėms ligoms bei kenkėjams. Pakenčia karštus orus. Geriausiai auga puriose ir humusingose dirvose, esant reguliariam laistymui ir optimaliam tręšimui.

Kaina 4 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime spalį)

aviete-Enrosadira

Enrosadira (remontantinė)

Nauja, labai derlinga stambiauogių remontantinių (rudeninių) aviečių veislė, sukurta Italijoje. Tarptautinėje MACFRUT parodoje Italijoje 2015 m. ji buvo įvertinta aukso medaliu kaip geriausia aviečių veislė. Uogos pradeda nokti rugpjūčio pradžioje ir dera iki šalnų.

Uogos patrauklios išvaizdos, skaisčiai raudonos spalvos, labai stambios (6-8 g, iki 12 g), plataus kūgio formos, iki 3 cm ilgio, vienodo dydžio, saldžios, puikaus skonio ir malonaus aromato, transportabilios (nors minkštimas sultingas, bet odelė tvirta ir elastinga), lengvai skinasi ir po skynimo ilgai išlaiko gerą prekinę išvaizdą (atšaldytos uogos išsilaiko iki 10-11 d.). Uogos turi mažai sėklyčių. Dažniausiai vartojamos desertui, labai tinka šaldymui, galima ir perdirbti.

Krūmai stambūs. Stiebai aukšti (1,8-2 m), šiek tiek dygliuoti, šakoti.

Veislė potencialiai labai derlinga, vertinama dėl puikios uogų kokybės (išaugina iki 90 % I klasės kokybiškų uogų) ir gero skonio. Atspari pagrindinėms grybinėms ligoms ir kenkėjams. Ji pakenčia trumpalaikes sausras, nes turi gausias kuokštines šaknis. Nemėgsta drėgmės pertekliaus dirvoje. Avietės geriausiai auga purioje ir humusingoje dirvoje. Norint išauginti gausų ir kokybišką uogų derlių, augalams būtinas reguliarus laistymas ir optimalus tręšimas. Dėl geros prekinės uogų kokybės veislė tinkama auginti ne tik lauke, bet ir šiltnamyje.

Kaina 4 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime spalį)

aviete-Maravila

Maravila (remontantinė)

Naujos kartos stambiauogių remontantinių (rudeninių) aviečių veislė, sukurta JAV. Uogos pradeda nokti nuo rugpjūčio vidurio ir dera iki šalnų.

Uogos puikios kokybės ir išvaizdos, labai stambios (6-10 g, iki 14 g), taisyklingos trumpo kūgio formos, ryškiai raudonos su oranžiniu atspalviu, blizgančios, saldžios ir labai skanios. Kaulavaisiukai smulkūs ir stipriai sukibę tarpusavyje, uogos tvirtos, lengvai skinasi, labai ilgai išsilaiko nuskynus (šaldytuve gali išbūti net iki 2 savaičių) ir nesmulkėja per visą sezoną. Sėklos mažytės ir valgant jų beveik nesijaučia. Uogos dažniausiai vartojamos desertui, puikiai tinka šaldyti bei įvairiai perdirbti.

Krūmai  labai stipraus augumo, stambūs. Leidžia mažai atžalų, krūme paprastai išauga 4-5 stiebai. Jie būna stori, statūs, iki 2 m ir aukštesni, su mažais dygliukais, šakoti. Dėl labai gausaus derliaus rekomenduojama įrengti atramas.

Veislė labiausiai išpopuliarėjo dėl savo ypatingos uogų kokybės ir jų ilgo išsilaikymo nuskynus, ypač derlinga. Atspari puviniui ir kitoms grybinėms ligoms bei kenkėjams. Mėgsta humusingas, purias ir pakankamo drėgnumo dirvas. Norint išauginti gausų ir kokybišką uogų derlių, avietėms būtinas reguliarus laistymas ir optimalus tręšimas. Dėl labai gausaus potencialaus derlingumo ir puikios uogų kokybės veislė tinkama auginti ne tik lauke, bet ir šiltnamyje (kur galima nuimti ne tik vieną, bet ir du derlius). Dėl geros prekinės uogų kokybės veislė tinkama auginti ne tik lauke, bet ir šiltnamyje.

Kaina 4 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime spalį)

aviete-poranna-rosa

Porrana rosa (remontantinė)

Populiari ir perspektyvi remontantinė (rudeninė) geltonųjų aviečių veislė, sukurta Lenkijoje. Uogos pradeda nokti rugpjūčio pabaigoje ir skinamos iki šalnų.

Uogos labai gražios, didelės, apvalios, geltonos, kartais su šviesiai oranžiniu atspalviu, gero skonio, tvirtos, geros kokybės net ir po lietaus, uogas lengva skinti, jos nenubyra. Vartojamos desertui, tinka šaldymui.

Krūmai vidutiniškai aukšti, apie 1,7 m aukščio, statūs, leidžia daug atžalų.

Avietės dera gausiai, ištvermingos žiemą. Gana atsparios pagrindinėms grybinėms ligoms bei avietinėms erkutėms

Kaina 4 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime spalį)

juoda avietejuoda aviete

Bristol (vasarinė)

Populiari ir perspektyvi juodųjų aviečių veislė. Uogos pradeda nokti liepos viduryje ir skinamos iki rudens.

Juodųjų aviečių krūmai auga labai sparčiai, išauga net iki 2 m aukščio. Uogos formuojasi ant dvimečių šakų. Auginama su atramomis, patrumpinus viršūnes.

Uogos didelės, sultingos, juodos spalvos, išsiskiriančios nepaprastu skoniu, turi labai daug antioksidantų. Puikiai tinka konservuoti, bet geriausia – valgyti šviežias.

Veislė derlinga, atspari šalčiui ir ligoms.

Kaina 6 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime spalį)

avieciu sodinukai

Aviečių sodinimo ir genėjimo ypatumai

Avietės mėgsta purias ir humusingas dirvas.

Sodinimo atstumai: 0,4 - 0,5 m tarp augalų ir apie 2 - 2,5 m tarp eilių.

Sodinant šaknų neužlenkiame (jeigu reikia, patrumpiname sekatoriumi) ir tolygiai paskleidžiame jas duobėje.

Sodiname visai negiliai – užpylus ant šaknų apie 2 cm žemės sluoksnį ir stipriai sumindant žemę aplink augalą. Būtinai palaistome.

Pasodinus nukarpome sekatoriumi stiebus iki pat žemės paviršiaus.

Vasarinės avietės genimos nuskynus uogas – vasaros pabaigoje (jeigu nespėjome, tada rudenį) iškarpome sekatoriumi atiderėjusius (dvimečius) stiebus iki pat žemės.

Auginant vasarines avietes, anksti pavasarį paliekame derėjimui 10-12 stiprių stiebų išilginiame metre.

Remontantinių aviečių stiebus reikia nupjauti iš rudens arba ankstyvą pavasarį (kovo mėn.), kol dar neišėjęs pašalas. Su sekatoriumi nukarpome visus stiebus iki pat žemės paviršiaus.

Pavasarį, atžėlus remontantinių aviečių ūgliams, viename išilginiame metre palikime ne daugiau kaip 10 stipriausių stiebų.