Sodinukų prekybą pradėsime nuo rugsėjo vidurio

busku medelynas

Aktinidijos

agrastai kamieniniai

SHIMANOVSKI (savidulkė)

Populiari margalapė aktinidijų veislė. Uogos pradeda derėti rugpjūčio viduryje.

Uogos labai gero skonio ( kivi-ananasų skonio uogos), aromatingos, žalios spalvos. Augalas užauga iki 3-4 metrų (1-2 m per metus). Lapai yra žalios spalvos, rudenį keičia spalvą, įgyja raudoną ir bronzinį atspalvį .

Ši veislė nereikalauja vyriškos lyties augalo apdulkinimui. Patartina sodinti bent 2 vienetus dėl gausesnio derliaus. Nuo vieno krūmo galima priskinti 3 kilogramus uogų.

Veislė derlinga, pradeda derėti 3-4 metais. Ji atspari žiemą (ištveria iki -28 laipsnių), neserga grybinėmis ligomis.

Aktinidijos gali būti sodinamos net ir pusiau užpavėsintose vietose, kur daugelis kitų sodo augalų augtų ir derėtų prastai. Sodinti reikėtų prie atramų, gyvatvorių ar sienų. Sodinti 1,5 - 2 m atstumu viena nuo kitos.

Aktinidijų uogose C vitamino yra tiek pat, kiek ir erškėtuogėse, 10 kartų daugiau nei juoduosiuose serbentuose, 20 kartų – nei citrinose, net 40 kartų – nei obuoliuose ir 200 kartų daugiau negu vynuogėse.

agrastai kamieniniai

Weiki (moteriškoji)

Populiari vokiška aktinidijų veislė. Uogos pradeda derėti rugsėjo pradžioje.

Uogos stambios (braškių dydžio, apie 4 cm ilgio), labai gero skonio ( kivi skonio uogos), aromatingos, rausvos su žalsvu atspalviu. Aktinidija auga kaip dekoratyvinis vijoklis, Weiki veislės augalai užauga iki 8-10 metrų (2-3 m per metus). Nuo vieno krūmo galima priskinti 3 kilogramus uogų.

Veislė derlinga, pradeda derėti 3-4 metais. Ji atspari žiemą (ištveria iki -30 laipsnių), neserga grybinėmis ligomis.

Aktinidijos yra moteriškosios ir vyriškosios , norint, kad derėtų uogos, reikia sodinti bent vieną vyrišką augalą, o moteriškųjų gali būti iki 6-8. Dažniausiai viduryje sodinama vyriškoji aktinidija, o iš kraštų – moteriškosios. Aktinidijos gali būti sodinamos net pusiau užpavėsintose vietose, kur daugelis kitų sodo augalų prastai augtų ir derėtų.

agrastai zalias

Ananasnaja (moteriškoji)

Belgiška smailialapių aktinidijų veislė. Uogos pradeda derėti rugsėjo pabaigoje.

Uogos stambios, pailgos (apie 4 cm ilgio, 3 cm pločio), puikaus skonio ( kivi skonio), saldžios, tvirtos, žalsvai raudonos. Užauga iki 6-8 metrų (2 m per metus).

Nuo vieno krūmo galima priskinti 8 kilogramus uogų. Pradeda derėti 3-4 metais. Jos atsparios žiemą (ištveria iki -25 laipsnių), neserga grybinėmis ligomis, atspari sausrai.

Aktinidijos yra moteriškosios ir vyriškosios , norint, kad derėtų uogos, reikia sodinti bent vieną vyrišką augalą, o moteriškųjų gali būti iki 6-8. Dažniausiai viduryje sodinama vyriškoji aktinidija, o iš šonų – moteriškosios. Aktinidijos gali būti sodinamos net pusiau užpavėsintose vietose, kur daugelis kitų sodo augalų prastai augtų ir derėtų.

agrastai raudoni

Geneva (moteriškoji)

Amerikietiška aktinidijų veislė. Uogos pradeda derėti rugsėjo pabaigoje – spalio pradžioje.

Uogos vidutinio stambumo, pailgos (apie 4 cm ilgio, 2 cm pločio), puikaus skonio (kivi skonio), saldžios, tvirtos, rausvos, medaus skonio ir aromato. Užauga iki 5-8 metrų.

Geneva veislė labai derlinga - nuo vieno krūmo galima priskinti 4-5 kilogramus uogų. Pradeda derėti 3-4 metais. Veislė atspari žiemą (ištveria iki -30 laipsnių), neserga grybinėmis ligomis.

Aktinidijos yra moteriškosios ir vyriškosios , norint, kad derėtų uogos, reikia sodinti bent vieną vyrišką augalą, o moteriškųjų gali būti iki 6-8. Dažniausiai viduryje sodinama vyriškoji aktinidija, o iš kraštų – moteriškosios. Aktinidijos gali būti sodinamos net pusiau užpavėsintose vietose, kur daugelis kitų sodo augalų prastai augtų ir derėtų.

zali agrastai

Vyriškoji aktinidija (male)

Vyriškoji aktinidija vaisių neveda, bet reikalinga sodinti šalia moteriškų augalų, kad jie gerai derėtų. Aktinidija žydi gegužės-birželio mėnesiais žalsvai baltais kvapniais žiedais. Užauga iki 5-10 metrų aukščio.

Atspari žiemą (ištveria iki -30 laipsnių), neserga grybinėmis ligomis.

Aktinidijos yra moteriškieji ir vyriškieji augalai , norint, kad derėtų uogos, reikia sodinti bent vieną vyrišką aktinidiją, o moteriškų gali būti iki 6-8. Dažniausiai viduryje sodinama vyriškoji aktinidija, o iš kraštų – moteriškosios. Aktinidijos gali būti sodinamos net pusiau užpavėsintose vietose, kur daugelis kitų sodo augalų prastai augtų ir derėtų.