Sodinukais vazonuose prekiaujame vietoje, siunčiame kurjeriu. Užsakymus į Vilnių vešime spalio 7 d.

busku medelynas

Valgomieji šermukšniai

Titan

Valgomųjų šermukšnių veislė, sukurta Rusijoje (iš V. Mičiurino selekcinio fondo).

Uogos stambios (1,3-1,8 g), bordinės, oranžiniu minkštimu, sultingos, saldžiarūgščio ir silpnai kartaus skonio, todėl labiausiai tinka perdirbimui: uogienei, vynui, kompotui. Dera didelėmis kekėmis po 40 - 50 vaisių kiekvienoje.

Medis neaugus (2,5-3 m), derėti pradeda 2-3 metais po pasodinimo, dera gausiai ir kasmet, atsparus šalčiui, ligoms ir kenkėjams, gerai pakenčia sausrą.

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjo mėnesį)

Likiornaja

Labai derlinga ankstyva šermukšnių veislė, gauta sukryžminus paprastąjį šermukšnį ir juodavaisę aroniją. Vaisiai sunoksta rugpjūčio pradžioje.

Vaisiai tamsiai bordinės spalvos, blizgantys, vidutinio dydžio, saldūs, šiek tiek karstelėję, su aronijos prieskoniu, minkštimas tamsiai raudonas. Tinka desertui ir perdirbimui (uogienėms, vynams ir kt.)

Medis mažo augumo ( apie 2 metrus), atsparus šalčiui ir sausrai, derėti pradeda anksti, deri gausiai ir kasmet, didelėmis kekėmis.

Kaina 20 EUR (2 metų, 7l vazone)[Pirkti čia]

Granatnaja

Valgomųjų šermukšnių veislė bordiniais vaisiais, sukurta Rusijoje. Pradeda derėti rugpjūčio pabaigoje.

Uogos stambios (1,2-1,6 g), bordinės su raudonu atspalviu ir melsvu apnašu, geltonu sultingu minkštimu, gero saldžiarūgščio skonio, be kartumo. Galima valgyti šviežias (ypač po šalnų), šaldytas, džiovintas, labai tinka perdirbti: uogienėms, džemams, sultims, sirupams, užpiltinėms, vynui.

Medis nelabai augus (iki 3-4 m), vainikas platus, tankus. Dekoratyvus. Derėti pradeda 3-4 metais po pasodinimo.

Veislė labai derlinga (iki 20-25 kg iš medžio), labai ištverminga žiemą, atspari ligoms ir kenkėjams, gerai pakenčia sausrą. Savidulkė ir nereikli auginimui.

Veislė labai populiari dėl geros kokybės uogų ir gausaus derliaus.

Kaina 20 EUR (2 metų, 7l vazone)[Pirkti čia]