Sodinukais vazonuose prekiausime nuo rugsėjo pradžios. Iškilus klausimams kreipkitės elektroniniu paštu

busku medelynas

Vasarinės obelys

obelis-alyvinisobelis-alyvinis1obelis-grunte

Alyvinis

Vasarinė obelų veislė, labai populiari mėgėjiškuose soduose dėl ankstyvo vaisių sunokimo ir nereiklumo augimvietei. Kilusi Pabaltijyje. Vaisiai sunoksta liepos pabaigoje – rugpjūčio pradžioje, vartojami 10-15 dienų.

Vaisiai vidutinio stambumo, briaunoti (3-4 briaunos), beveik visada viena briauna yra aštri ir panaši į siūlę, odelė vienspalvė, skynimo brandos obuolių – šiaudų geltonumo, o prinokusių – balta kaip popierius. Minkštimas baltas arba gelsvas, purus, švelnus, labai sultingas, saldžiarūgštis, skanus, malonaus aromato.

Veislė dera labai gausiai, senesni vaismedžiai linkę pramečiuoti. Žiemą ištverminga. Vidutiniškai atspari rauplėms ir vėžiui. Plačiau...

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

obelis-konfetnojeobelis-konfetnoje

Konfetnoje

Plačiai auginama vasarinė obelų veislė, labai mėgstama dėl skanių, saldžių, anksti sunokstančių vaisių, atsparumo ligoms ir šalčiams. Sukurta Rusijoje. Vaisiai sunoksta rugpjūčio viduryje, vartojami 15-20 dienų.

Vaisiai vidutinio stambumo, odelė gelsva, saulės apšviestoje pusėje padengta raudonais dryželiais. Minkštimas sultingas, švelnus, aromatingas, saldus, labai skanus.

Veislė derlinga, ištverminga žiemą, beveik atspari rauplėms ir vėžiui. Nereikli vietai ir dirvai. Plačiau...

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

obelis-avenarijusobelis-avenarijus

Avenarijus

Vasarinė obelų veislė, Lietuvoje seniai auginama sodininkų, mėgstančių saldinius obuolius, vertinama dėl labai gero ištvermingumo žiemą ir atsparumo ligoms. Sukurta Rusijoje, o Lietuvoje nuo seno žinoma ‘Lietuvos cukrinio rožinio’ vardu. Vaisiai skinami rugpjūčio viduryje, vartojami 2-3 savaites.

Vaisiai vidutinio stambumo arba smulkesni, odelė žalsvai geltona, saulėtoje pusėje išmarginta rožiniais dryželiais, kurie gali susilieti į ištisinį raudonį arba pasiskirsto juostelėmis. Minkštimas baltas arba vos gelsvas, purus, sultingas, saldus, labai skanus, aromatingas.

Veislė vidutinio derlingumo, labai ištverminga žiemą. Vidutiniškai atspari vėžiui, beveik atspari rauplėms. Nereikli vietai ir dirvai. Plačiau...

Išparduota

obelis-persikinis

Persikinis

Vasarinė obelų veislė, nuo seno paplitusi Lietuvoje (kilmė nežinoma). Pradeda derėti rugpjūčio viduryje, obuolius galima skinti 3-4 savaites.

Vaisiai yra stambūs, cilindriškai apvalūs, labai gero saldžiarūgščio skonio ir malonaus aromato. Minkštimas baltas arba truputį gelsvas, sultingas, smulkiagrūdis, odelė gana plona, žalsvai geltona, saulės pusėje rausva su ryškesniais dryželiais. Vartojami desertui švieži, tinka ir perdirbimui.

Vaismedžiai vidutinio augumo. Vainikas apvaliai kūgiškas, vidutinio tankumo. Derėti pradeda anksti (2-3 metais).

Veislė dera gausiai ir kasmet, kryžmadulkė. Labai ištverminga žiemą. Gana atspari rauplėms, mažai pažeidžia vaisių puvinys bei kitos grybinės ligos.

Obelis Persikinis yra vasarinė obelų veislė, mėgstama dėl skanių obuolių ir gero derliaus. Tinka ir ekologiniams sodams.

Išparduota

obelis-piros

Piros

Vasarinė obelų veislė sukurta Vokietijoje (‘Helios’ x ‘Apollo’). Pradeda derėti rugpjūčio viduryje arba II pusėje, vaisiai sunoksta ne vienu metu.

Vaisiai vidutinio dydžio arba stambūs, plokščiai apvalūs, odelė žaliai geltona, didesnę obuolio dalį dengia dryžuotas oranžiškas raudonis. Minkštimas kreminės spalvos, puikaus saldžiarūgščio skonio, gaivaus aromato, labai sultingas, traškus, gana tvirtas. Vartojami ne tik švieži, bet tinka ir perdirbimui, sultims.

Vaismedžiai vidutiniškai augūs, pradėję derėti auga silpnai. Vainikas apvaliai kūgiškas, purus, vidutinio tankumo. Derėti pradeda anksti.

Veislė derlinga, dera kasmet. Kryžmadulkė, žydi vidutiniškai anksti, geriausios veislės dulkininkės: ‘Alyvinis’, ‘Šampion’, ‘Melrose’, ‘Golden delicious’ ir kt. Kad obuoliai užaugtų stambesni ir geriau nusispalvinę, rekomenduojama retinti vaisių užuomazgas ir reguliariai išgenėti vaismedžius. Veislė ištverminga žiemą. Gana atspari rauplėms, mažai serga miltlige, vaisių beveik nepažeidžia karčioji poodinė dėmėtligė. Mėgsta drėgmę, todėl per sausras rekomenduojama palaistyti, o aplink kamieną labai tinka pamulčiuoti (kompostinėmis durpėmis ar pan.).

Obelis Piros yra puiki vasarinė obelų veislė versliniams ir mėgėjiškiems sodams, vertinama dėl labai skanių, puikios prekinės kokybės vaisių. Tinkama ekologiniams sodams.

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

obelis-Julia red

Julia red

Vasarinė obelų veislė sukurta Čekijoje. Vaisiai skinami rugpjūčio pradžioje, vartojami 3-4 savaites.

Vaisiai vidutinio stambumo (90 – 130 g), rutuliški, odelė blizgi, lygi, skaisčiai raudona. Minkštimas kreminės baltos spalvos, sultingas, traškus, saldžiarūgštis, labai aromatingas, jaučiamas aviečių ir gervuogių prieskonis.

Vaismedžiai vidutinio augumo, vainikas rutuliškas, gana tankus. Derėti pradeda anksti.

Veislė vidutinio derlingumo, kryžmadulkė, žydi anksti, gerai apsidulkina tuo pačiu metu žydinčių kitų veislių obelų žiedadulkėmis. Pasižymimi labai dideliu ištvermingumu žiemą. Atspari rauplėms ir kitoms ligoms. Nereikli vietai ir dirvai.

Obelis Julia red – plačiai auginama Lietuvoje veislė, mėgstama dėl gražių ir skanių vaisių, labai gero ištvermingumo žiemą ir atsparumo rauplėmis.

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

<

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

sodinimas

Obelų sodinimo ypatumai

Vietai ir dirvai obelys nėra reiklios. Jos mėgsta saulėtą vietą, tačiau tinka ir nedidelis pavėsis. Labiausiai saulėtą ir šiltą vietą reikėtų skirti kaulavaisiams. Obelys gali augti įvairiose dirvose, išskyrus visiškus smėlius ir sunkius molius, geriau pakenčia šiek tiek per drėgnas dirvas negu per sausas. Jos geriausiai auga ir dera puriose, derlingose ir pakankamai drėgnose (bet ne šlapiose) dirvose, ypač tinka vidutinio sunkumo ir lengvi priemoliai. Tinkamiausia dirvos reakcija yra silpnai rūgšti arba artima neutraliai (pH 5-6).

Sodinimas. Obelų sodinimo atstumai priklauso nuo veislės ir poskiepio augumo. Vidutinio augumo obelys eilėse sodinamos kas 3-4 m, pusiau žemaūgės obelys – kas 3 m, žemaūgės obelys – kas 2 m. Koloninės formos obelys paprastai sodinamos kas 1 m. Atstumai tarp eilių – 4-5 m. Obelys su vegetatyviniais poskiepiais sodinamos tokiu gyliu, kad skiepijimo vieta liktų virš žemės. Juo ilgesnė poskiepio dalis paliekama neužkasta virš žemės, tuo žemesni auga medeliai.