Sodinukais vazonuose prekiaujame vietoje ir siunčiame kurjeriu. Užsakymus į Vilnių vešime spalio 6 ir 7 d.

busku medelynas

Vasarinės obelys

obelis-alyvinisobelis-alyvinis1obelis-grunte

Alyvinis

Vasarinė obelų veislė, labai populiari mėgėjiškuose soduose dėl ankstyvo vaisių sunokimo ir nereiklumo augimvietei. Kilusi Pabaltijyje. Vaisiai sunoksta liepos pabaigoje – rugpjūčio pradžioje, vartojami 10-15 dienų.

Vaisiai vidutinio stambumo, briaunoti (3-4 briaunos), beveik visada viena briauna yra aštri ir panaši į siūlę, odelė vienspalvė, skynimo brandos obuolių – šiaudų geltonumo, o prinokusių – balta kaip popierius. Minkštimas baltas arba gelsvas, purus, švelnus, labai sultingas, saldžiarūgštis, skanus, malonaus aromato.

Veislė dera labai gausiai, senesni vaismedžiai linkę pramečiuoti. Žiemą ištverminga. Vidutiniškai atspari rauplėms ir vėžiui. Plačiau...

Kaina 17 EUR (2 metų amžiaus, 7l vazone) [Pirkti čia]

obelis-konfetnojeobelis-konfetnoje

Konfetnoje

Plačiai auginama vasarinė obelų veislė, labai mėgstama dėl skanių, saldžių, anksti sunokstančių vaisių, atsparumo ligoms ir šalčiams. Sukurta Rusijoje. Vaisiai sunoksta rugpjūčio viduryje, vartojami 15-20 dienų.

Vaisiai vidutinio stambumo, odelė gelsva, saulės apšviestoje pusėje padengta raudonais dryželiais. Minkštimas sultingas, švelnus, aromatingas, saldus, labai skanus.

Veislė derlinga, ištverminga žiemą, beveik atspari rauplėms ir vėžiui. Nereikli vietai ir dirvai. Plačiau...

Išparduota (prekyboje turėsime pavasarį)

obelis-avenarijusobelis-avenarijus

Avenarijus

Vasarinė obelų veislė, Lietuvoje seniai auginama sodininkų, mėgstančių saldinius obuolius, vertinama dėl labai gero ištvermingumo žiemą ir atsparumo ligoms. Sukurta Rusijoje, o Lietuvoje nuo seno žinoma ‘Lietuvos cukrinio rožinio’ vardu. Vaisiai skinami rugpjūčio viduryje, vartojami 2-3 savaites.

Vaisiai vidutinio stambumo arba smulkesni, odelė žalsvai geltona, saulėtoje pusėje išmarginta rožiniais dryželiais, kurie gali susilieti į ištisinį raudonį arba pasiskirsto juostelėmis. Minkštimas baltas arba vos gelsvas, purus, sultingas, saldus, labai skanus, aromatingas.

Veislė vidutinio derlingumo, labai ištverminga žiemą. Vidutiniškai atspari vėžiui, beveik atspari rauplėms. Nereikli vietai ir dirvai. Plačiau...

Kaina 17 EUR (2 metų amžiaus, 7l vazone) [Pirkti čia]

obelis-persikinis

Persikinis

Vasarinė obelų veislė, nuo seno paplitusi Lietuvoje (kilmė nežinoma). Pradeda derėti rugpjūčio viduryje, obuolius galima skinti 3-4 savaites.

Vaisiai yra stambūs, cilindriškai apvalūs, labai gero saldžiarūgščio skonio ir malonaus aromato. Minkštimas baltas arba truputį gelsvas, sultingas, smulkiagrūdis, odelė gana plona, žalsvai geltona, saulės pusėje rausva su ryškesniais dryželiais. Vartojami desertui švieži, tinka ir perdirbimui.

Vaismedžiai vidutinio augumo. Vainikas apvaliai kūgiškas, vidutinio tankumo. Derėti pradeda anksti (2-3 metais).

Veislė dera gausiai ir kasmet, kryžmadulkė. Labai ištverminga žiemą. Gana atspari rauplėms, mažai pažeidžia vaisių puvinys bei kitos grybinės ligos.

Obelis Persikinis yra vasarinė obelų veislė, mėgstama dėl skanių obuolių ir gero derliaus. Tinka ir ekologiniams sodams.

Kaina 13 EUR (2 metų amžiaus, 7l vazone) [Pirkti čia]

obelis-piros

Piros

Vasarinė obelų veislė sukurta Vokietijoje (‘Helios’ x ‘Apollo’). Pradeda derėti rugpjūčio viduryje arba II pusėje, vaisiai sunoksta ne vienu metu.

Vaisiai vidutinio dydžio arba stambūs, plokščiai apvalūs, odelė žaliai geltona, didesnę obuolio dalį dengia dryžuotas oranžiškas raudonis. Minkštimas kreminės spalvos, puikaus saldžiarūgščio skonio, gaivaus aromato, labai sultingas, traškus, gana tvirtas. Vartojami ne tik švieži, bet tinka ir perdirbimui, sultims.

Vaismedžiai vidutiniškai augūs, pradėję derėti auga silpnai. Vainikas apvaliai kūgiškas, purus, vidutinio tankumo. Derėti pradeda anksti.

Veislė derlinga, dera kasmet. Kryžmadulkė, žydi vidutiniškai anksti, geriausios veislės dulkininkės: ‘Alyvinis’, ‘Šampion’, ‘Melrose’, ‘Golden delicious’ ir kt. Kad obuoliai užaugtų stambesni ir geriau nusispalvinę, rekomenduojama retinti vaisių užuomazgas ir reguliariai išgenėti vaismedžius. Veislė ištverminga žiemą. Gana atspari rauplėms, mažai serga miltlige, vaisių beveik nepažeidžia karčioji poodinė dėmėtligė. Mėgsta drėgmę, todėl per sausras rekomenduojama palaistyti, o aplink kamieną labai tinka pamulčiuoti (kompostinėmis durpėmis ar pan.).

Obelis Piros yra puiki vasarinė obelų veislė versliniams ir mėgėjiškiems sodams, vertinama dėl labai skanių, puikios prekinės kokybės vaisių. Tinkama ekologiniams sodams.

Išparduota (prekyboje turėsime pavasarį)