Sodinukais vazonuose prekiausime nuo rugsėjo pradžios. Iškilus klausimams kreipkitės elektroniniu paštu

busku medelynas

Kanadietiška medlieva

medlievos-sodinukas-smokey

Smokey

Medlieva "Smokey" nereikli dirvai ir prastoms sąlygoms. Greitai auga, jau 3-ais metais pradeda derėti, o didžiausią produktyvumą pasiekia 6-8 metais. Medlieva užauga iki 3 m aukščio.

Anksti pradeda derėti. Pirmosios uogos sunoksta jau birželio pabaigoje.Užaugina daug ir skanių uogų – 8-12 kg nuo krūmo.

Medlieva labai atspari šalčiams – žiemą ištveria -40°C, o žiedai pavasarį atlaiko 5-7°C šalnas. Ji atspari ligoms ir kenkėjams. Medlieva yra ilgaamžė – gyvena 40-50 metų.

Medlievų vaisiai – tamsiai purpurinės ir violetinės iki juodų, žirnio grūdo dydžio, sultingos ir saldžios uogos (0,5–1,3 g), augančios kekėmis, skoniu ir savybėmis labai panašios į mėlynes. Uogose yra daug C, B grupės vitaminų ir provitamino A, mikroelementų (vario, kobalto). 100 g šaldytų medlievų uogų turi 7 kartus daugiau kalcio bei geležies ir 4 kartus daugiau kalio nei šilauogių uogos.

Dėl didelio kiekio antioksidantų (iki 1000 mg% antocianų) ir fenolinių junginių uogos pasižymi priešvėžinėmis bei priešuždegiminėmis savybėmis. Jos labai tinka po spindulinės terapijos ir antibiotikų naudojimo. Medlievų uogos naudojamos sultims, uogienėms, džemams, vynui, sidrui, alui, tinka šaldyti, džiovinti, yra geras natūralus dažas perdirbimo pramonėje.

Kaina 8 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

medlievos-sodinukas-northline

Northline

Kanadietiška medlievų veislė. Pirmosios uogos sunoksta jau birželio pabaigoje-liepos pradžioje.

Krūmas užauga iki 3 m aukščio. Greitai auga, jau 2-3-ais metais pradeda derėti.

Uogos vidutinės ir stambios (iki 16 mm skersmens), saldžios, sultingos, aromatingos, dera kekėmis. Vartojamos desertui ir perdirbti.

Medlieva labai atspari šalčiams – žiemą ištveria -40°C, derlinga, nereikli dirvai ir prastoms sąlygoms, atspari ligoms ir kenkėjams. Medlieva yra ilgaamžė – gyvena 40-50 metų.

Kaina 8 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

Martin

Alksnialapė medlieva (Amelanchier alnifolia) 'Martin'. Kanadietiška alksnialapių medlievų veislė, kilusi iš 'Thiessen' veislės sėjinukų ir pavadinta autoriaus vardu. Vertinama dėl ankstyvų, stambių ir saldžių uogų bei dekoratyvinių krūmo savybių. Pradeda derėti birželio pabaigoje ir dera apie mėnesį.

Uogos stambios (iki 16-17 mm skersmens), rutuliškos formos, tamsiai mėlynos, beveik juodos, saldžios, sultingos, aromatingos, labai skanios, dera kekėmis. Valgomos šviežios ir perdirbtos (uogienės, džemai, sultys, vynai, užpiltinės ir kt.), galima šaldyti. Noksta tolygiai, nekrenta nuo krūmo.

Krūmas užauga apie 3 m aukščio ir 2 m pločio. Jau 2-3-ais metais pradeda derėti. Pavasarį krūmai džiugina baltų žiedų gausa. Žiedai pakenčia pavasarines šalnas iki minus 5-7°C. Be to, medlieva yra puikus medingas augalas, priviliojantis bites. Rudenį krūmai atrodo itin dekoratyviai, kai lapai nusidažo įvairiais geltonais, oranžiniais arba raudonais atspalviais. Todėl alksnialapės medlievos plačiai sodinamos želdynuose kaip spalvingas kompozicijos akcentas arba grupėmis, formuojant karpomas ar natūralistines gyvatvores kaimo soduose.

Veislė yra derlinga (apie 8 kg iš krūmo), labai atspari šalčiams (ištveria -40°C), nereikli dirvai ir augimo sąlygoms, atspari ligoms ir kenkėjams. Ji gali būti sodinama bet kurioje vietoje, tačiau geriausiai auga saulėtoje ar pusiau pavėsingoje vietoje. Dirvai nereikli, nors labiausiai mėgsta humusingą priemolį. Medlievos yra ilgaamžės – gyvena 40-50 metų.

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

sodinimas

Medlievų sodinimo ypatumai

Vieta ir dirva. medlievos nėra reiklios. Jos labiausiai mėgsta saulėtą vietą, tuomet nokina saldesnes ir stambesnes uogas. Pavėsyje pasodinti augalai leidžia daug atžalų ir greitai sutankėja. Medlievos nemėgsta sunkių, molingų ir užmirkstančių, su aukštu gruntiniu vandeniu dirvų. Geriausiai auga ir dera derlingoje ar vidutinio derlingumo, purioje, neutralaus rūgštingumo ar lengvai šarminėje priemolio ar priesmėlio dirvoje. Rūgščioje dirvoje auga sunkiai.

Sodinimas. Krūmai sodinami eilėje kas 2 m, paliekant 3 m tarpueilius. Gyvatvorei medlievos sodinamos tankiau. Pasodinti augalai patrumpinami trečdaliu, kad susiformuotų gražus krūmas, gausiai palaistomi ir mulčiuojami kompostinėmis durpėmis. Jaunus krūmus reikėtų laistyti pavasarį bent 1 kartą per savaitę (per karščius – dažniau). Gausiau laistant medlievas su augančiomis ir nokstančiomis uogomis, jos užauga žymiai stambesnės ir sultingesnės.