Sodinukais vazonuose prekiaujame vietoje, prieš atvykstant pasiskambinti. Užsakymus į Vilnių vešime gegužės 27d.

busku medelynas

Kanadietiška medlieva

medlievos-sodinukas-smokey

Smokey

Medlieva "Smokey" nereikli dirvai ir prastoms sąlygoms. Greitai auga, jau 3-ais metais pradeda derėti, o didžiausią produktyvumą pasiekia 6-8 metais. Medlieva užauga iki 3 m aukščio.

Anksti pradeda derėti. Pirmosios uogos sunoksta jau birželio pabaigoje.Užaugina daug ir skanių uogų – 8-12 kg nuo krūmo.

Medlieva labai atspari šalčiams – žiemą ištveria -40°C, o žiedai pavasarį atlaiko 5-7°C šalnas. Ji atspari ligoms ir kenkėjams. Medlieva yra ilgaamžė – gyvena 40-50 metų.

Medlievų vaisiai – tamsiai purpurinės ir violetinės iki juodų, žirnio grūdo dydžio, sultingos ir saldžios uogos (0,5–1,3 g), augančios kekėmis, skoniu ir savybėmis labai panašios į mėlynes. Uogose yra daug C, B grupės vitaminų ir provitamino A, mikroelementų (vario, kobalto). 100 g šaldytų medlievų uogų turi 7 kartus daugiau kalcio bei geležies ir 4 kartus daugiau kalio nei šilauogių uogos.

Dėl didelio kiekio antioksidantų (iki 1000 mg% antocianų) ir fenolinių junginių uogos pasižymi priešvėžinėmis bei priešuždegiminėmis savybėmis. Jos labai tinka po spindulinės terapijos ir antibiotikų naudojimo. Medlievų uogos naudojamos sultims, uogienėms, džemams, vynui, sidrui, alui, tinka šaldyti, džiovinti, yra geras natūralus dažas perdirbimo pramonėje.

Kaina 8 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

medlievos-sodinukas-northline

Northline

Kanadietiška medlievų veislė. Pirmosios uogos sunoksta jau birželio pabaigoje-liepos pradžioje.

Krūmas užauga iki 3 m aukščio. Greitai auga, jau 2-3-ais metais pradeda derėti.

Uogos vidutinės ir stambios (iki 16 mm skersmens), saldžios, sultingos, aromatingos, dera kekėmis. Vartojamos desertui ir perdirbti.

Medlieva labai atspari šalčiams – žiemą ištveria -40°C, derlinga, nereikli dirvai ir prastoms sąlygoms, atspari ligoms ir kenkėjams. Medlieva yra ilgaamžė – gyvena 40-50 metų.

Kaina 8 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]