Sodinukais vazonuose prekiausime nuo rugsėjo pradžios. Iškilus klausimams kreipkitės elektroniniu paštu

busku medelynas

Slyvos

slyva-cacanska-ranaslyvos-sodinukai

Čačanska rana

Labai ankstyva, stambiavaisė desertinė slyvų veislė, sukurta Serbijoje. Vaisiai sunoksta  liepos pabaigoje – rugpjūčio pradžioje.

Vaisiai stambūs (40-50 g.), labai gražūs, geros prekinės išvaizdos, puikaus skonio, minkštimas saldus, aromatingas, sultingas ir standus, kauliukas išsiima lengvai. Vartojami švieži desertui, tinka perdirbti.

Vaismedžiai vidutinio augumo, plačiais ir žemais vainikais. Derėti pradeda  anksti, po 2-3 metų.

Veislė derlinga, dera kiekvienais metais, dalinai savidulkė (tinka apsidulkinti su 'Stenli' ir kt.). Veislė ištverminga žiemą ir atspari ligoms, tolerantiška "šarkos" virusui.

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

slyva kometaslyva kometa vazone

Kometa

Viena iš labiausiai paplitusių Lietuvoje ir vertingiausių ankstyvųjų slyvų veislių, išsiskirianti labai gausiu kasmetiniu derliumi. Labai ankstyva veislė, kilusi iš Rusijos. Vaisiai prinoksta liepos pabaigoje.

Vaisiai skaisčiai raudonos spalvos, gelsvais šonais, su neryškiu vaškiniu apnašu, vidutinio stambumo arba stambesni (apie 30-35 g), sultingi, aromatingi, skanūs.

Veislė dera ypač gausiai ir kasmet, iš dalies savidulkė. Ištverminga žiemą, vaisiai atsparūs puviniui , lapai – šratligei. Plačiau...

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

Early golden

Labai ankstyva, gerai deranti, amerikietiškos kilmės slyvų veislė, sodininkų mėgstama dėl saldžių, desertinių geltonų vaisių, kurie prinoksta liepos pabaigoje.

Vaisiai geltoni su apnašu, stambūs (50-70 g), sultingi, saldūs, labai skanūs.

Veislė dera labai gausiai ir kasmet, kryžmadulkė. Žiemą vidutiniškai ištverminga, atspari ligoms. Plačiau...

Išparduota

slyva-skoroplodnajaslyva-skoroplodnaja-vazone

Skoroplodnaja

Populiariausia ir labiausiai paplitusi mūsų šalyje, labai derlinga, ankstyva slyvų veislė, kilusi iš Rusijos. Vaisiai prinoksta rugpjūčio pradžioje.

Vaisiai rausvi arba gelsvai rausvi, vidutinio stambumo (25-30 g), sultingi, gero saldžiarūgščio skonio.

Veislė dera labai gausiai, kryžmadulkė. Ištverminga žiemą, atspari ligoms. Plačiau...

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

slyva-herman

Herman

Ypač ankstyva slyvų veislė, sukurta Švedijoje (‘Car’ x ‘Ruth Gerstetter’). Ji pradeda derėti tokiu metu, kai prekyboje slyvų vaisių dar beveik nėra. Vaisiai prinoksta liepos viduryje arba II pusėje, ne vienu metu.

Vaisiai vidutinio dydžio (30-35 g), ovalūs, violetinės-mėlynos spalvos su melsvu vaškiniu apnašu, transportabilūs. Minkštimas geltonas, sultingas, saldžiarūgštis, aromatingas, skanus, standus. Kauliukas nedidelis, išsiima lengvai. Vartojami švieži desertui, tinka ir perdirbimui.

Vaismedžiai, kol jauni, auga stipriai, pradėję derėti – vidutinio augumo. Vainikas vidutinio tankumo, platus, piramidiškas. Derėti pradeda anksti (2-3 metais).

Veislė dera gausiai ir kasmet. Savidulkė, tačiau geriau dera, kai šalia auga kitų veislių slyvos (‘Bluefree’, ‘Opal’, ‘Čačanska rana’, ‘Amers’ ar kt.). Ištverminga žiemą, atspari žievės ir medienos grybinėms ligoms, tolerantiška „šarkos” virusui. Slyvos iš visų vaismedžių labiausiai mėgsta drėgmę. Tad patręšus ir palaisčius slyvas, ypač augančias nederlingose ir sausose dirvose, vaisiai užauga žymiai stambesni bei geros kokybės.

Slyva Herman – viena iš ankstyviausių slyvų veislių, pasižyminti gausiu kasmetiniu derliumi. Tinka ir versliniams, ir mėgėjiškiems sodams.

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

slyva-staro-vengrine

Štaro vengrinė

Lietuviška, savidulkė slyvų veislė, vertinama dėl kokybiškų, labai tinkančių perdirbimui vaisių ir gero derliaus. Vaisiai prinoksta rugpjūčio antroje pusėje.

Vaisiai violetiniai su rausvu atspalviu ir pilkai melsvu apnašu, stambesni už vidutinius (45 g), transportabilūs, aromatingi, gero saldžiarūgščio skonio.

Veislė labai derlinga, savidulkė. Vidutiniškai ištverminga žiemą, gana atspari ligoms. Plačiau...

Išparduota

slyva-uleno-renklodas

Uleno renklodas

Lietuvoje seniai auginama, vidutinio ankstyvumo, prancūziškos kilmės slyvų veislė, labai mėgstama dėl puikaus skonio geltonų vaisių, kurie prinoksta rugpjūčio pabaigoje.

Vaisiai žalsvai geltoni su rausvu apnašu, stambesni už vidutinius

(45-50 g), labai sultingi, aromatingi, saldūs, puikaus skonio.

Veislė dera reguliariai, gausiai arba vidutiniškai, savidulkė. Žiemą vidutiniškai ištverminga, pakankamai atspari ligoms. Plačiau...

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

slyva-viktorija

Viktorija

Labai populiari, visoje Lietuvoje plačiai paplitusi savidulkė slyvų veislė, išsiskirianti gausiu derliumi. Vidutinio ankstyvumo angliškos kilmės slyvų veislė, kurios vaisiai prinoksta rugpjūčio pabaigoje - rugsėjo pradžioje.

Vaisiai gelsvai rausvi, vidutinio stambumo ar stambesni (30-40 g), sultingi, saldžiarūgščiai, skanūs.

Veislė dera labai gausiai arba gausiai, savidulkė. Žiemą vidutiniškai ištverminga. Lietingą vasarą pavieniai vaisiai serga puviniu. Plačiau...

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

slyva-stenli

Stenli

Vidutinio ankstyvumo slyvų veislė, plačiai paplitusi Vakarų Europje. Vaisiai sunoksta  rugsėjo pirmojo pusėje.

Vaisiai vidutiniškai stambūs (30-40 g), gero skonio, minkštimas geltonas, tvirtas, saldus, aromatingas, odelė melsvai violetinė ar tamsiai mėlyna su pilkšvu vaškiniu apnašu, geros išvaizdos, transportabilūs. Vartojami švieži desertui, ypač tinka perdirbimui (priklauso vengrinių slyvų grupei).

Vaismedžiai vidutinio augumo, vainikai apvalūs, vidutinio tankumo. Derėti pradeda 3-4 metais.

Veislė labai derlinga, ištverminga žiemą ir atspari ligoms. Savidulkė ir gera dulkininkė kitų veislių slyvoms.

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

slyva-amers

Amers

Vidutinio ankstyvumo slyvų veislė, kilusi iš JAV, paplitusi Vakarų Europoje. Vaisiai sunoksta rugsėjo I pusėje.

Vaisiai stambūs(iki 50-60 g), ovalūs, šiek tiek suplokštėję. Odelė melsvai violetinė arba bordo mėlyna su vaškiniu apnašu, minkštimas geltonas ar su oranžiniu atspalviu, tvirtas, vidutiniškai sultingas, aromatingas, saldus su malonia rūgštele ir labai skanus. Kauliukas išsiima labai lengvai. Vaisiai sunoksta ne vienu metu, bet vėluoti skinti nereikia (ir nepakankamai nusispalvinę vaisiai yra skanūs). Vartojami švieži desertui ir puikiai tinka perdirbimui (džiovinimui, kompotams, uogienėms, marmeladui).

Vaismedžiai nėra augūs ir sudaro plačiai kūgišką, vidutinio tankumo vainiką. Derėti pradeda 3-4 metais.

Veislė dera reguliariai ir gausiai, yra dalinai savidulkė (šalia rekomenduojama auginti panašiu laiku žydinčias kitų veislių slyvas, pvz., Stenli, Bluefree, Viktorija ar kt.). Žiedai gana atsparūs pavasario šalnoms. Veislė pakankamai ištverminga žiemą, mažai jautri “šarkos” virusui ir kitoms ligoms.

Slyva Amers laikoma viena iš skaniausių veislių ir vertinama dėl gausaus derliaus bei nereiklumo auginimui.

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

slyva-bluefree

Bluefree

Viena iš geriausių vidutinio vėlyvumo slyvų veislių auginimui Lietuvoje, išsiskirianti puikios kokybės vaisiais. Amerikietiškos kilmės slyvų veislė, kurios vaisiai prinoksta rugsėjo viduryje.

Vaisiai tamsiai mėlyni su rūkeliu, labai stambūs (60-70 g), transportabilūs, labai sultingi, desertinio skonio.

Veislė dera labai gausiai ir kasmet. Savidulkė, bet geriau dera, jeigu žydi kartu su kitų veislių slyvomis. Ištverminga žiemą, atspari ligoms, tolerantiška “šarkos” virusui. Plačiau...

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

kolonine-slyva

Kolonovidnaja (koloninė slyva)

Koloninės formos vainiką išauginanti, ankstyva, rusiškos kilmės slyvų veislė, išsiskirianti savo dekoratyvumu ir gausiu derliumi. Vaisiai prinoksta rugpjūčio pirmoje pusėje.

Vaisiai raudonai purpurinės spalvos, stambūs (50-70 g), minkštimas vyšninės spalvos, stangrus ir sultingas, aromatingas, gaivaus saldžiarūgščio skonio.

Vaismedžiai labai dekoratyvūs – tai siauros kolonos: vainiko skersmuo siekia 0,5-1 m, aukštis – iki 2,5-3,5 m.

Veislė dera kasmet ir labai gausiai, kryžmadulkė. Ištverminga žiemą, tik labai šaltomis žiemomis gali pašalti žiediniai pumpurai. Atspari ligoms. Plačiau...

Kaina 18 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

kolonine-slyva-kolonovidnajakolonine-slyva-vazone

Imperial (koloninė slyva)

Koloninės formos vainiką išauginanti, vidutinio ankstyvumo slyvų veislė, pasižyminti skaniais vaisiais ir puikiomis dekoratyvinėmis savybėmis. Vaisiai prinoksta rugpjūčio pabaigoje - rugsėjo pradžioje.

Vaisiai mėlynos spalvos, kiaušinio formos ir dydžio (apie 50 g ir daugiau), transportabilūs, gana sultingi, labai skanūs, minkštimas geltonos spalvos, stangrus.

Vaismedžiai vidutinio augumo, siauros kolonos: vainiko skersmuo siekia 1 m, aukštis – iki 3 m.

Veislė dera kasmet ir labai gausiai, dalinai kryžmadulkė, todėl galima auginti sodinukus ir po vieną, tačiau norint sulaukti gausesnio derliaus patariama auginti keletą slyvų sodinukų. Ištverminga žiemą, atspari ligoms.

Kaina 18 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

sodinimas

Slyvų sodinimo ypatumai

Vietai ir dirvai slyvos nėra reiklios. Mėgsta saulėtą vietą, bet gali būti ir nedidelis pavėsis. Slyvos mėgsta gerai sukultūrintas, nerūgščias, vidutinio sunkumo ir drėgnumo dirvas. Tinka ir sunkesni priemoliai, svarbu, kad juose būtų daug humuso ir pakankamai drėgmės. Tačiau užmirkstančių dirvų slyvos nemėgsta, tokiuose dirvožemiuose jos labiau apšąla ir trumpiau gyvena. Vėlyvųjų veislių slyvoms, kad geriau prinoktų, parinkime šiltesnes, pakankamai drėgnas dirvas.

Sodinimas. Slyvas sodiname eilėje kas 3 m. Atstumai tarp eilių – 4-5 m. Slyvas, skiepytas į kaukazinės slyvos poskiepius, reikia sodinti keliais centimetrais giliau negu skiepijimo vieta, t. y. skiepas užkasamas. Šitaip pasodinti medeliai leidžia mažiau poskiepio atžalų. Slyvos su vegetatyviniais poskiepiais (žemaūgės) sodinamos eilėje kas 2,5 m ir tokiu gyliu, kad skiepijimo vieta liktų virš žemės.