Sodinukais prekiaujame vietoje ir siunčiame kurjeriu. Užsakymus į Vilnių vešime gegužės 1 d.

busku medelynas

Kriaušės

kriause vasarine sviestinekriause vasarine sviestinekriausiu sodinukai grunte

Vasarinė sviestinė

Plačiai paplitusi kaip ankstyva, stambius ir puikaus skonio vaisius vedanti lietuviška vasarinė kriaušių veislė. Vaisiai prinoksta rugpjūčio pabaigoje. Vartojami 2-3 savaites.

Vaisiai gražios išvaizdos, žalsvai geltoni, įsaulyje – raustelėję, stambūs ir labai stambūs (200-250 g). Minkštimas gelsvai baltas, tirpstantis, labai sultingas, saldus, ypač skanus.

Veislė derlinga, šiek tiek pramečiuoja. Ištverminga žiemą, atspari rauplėms, nelabai atspari rudajam vaisių puviniui. Plačiau...

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

kriause alkakriause alka

Alka

Lietuviška vėlyva vasarinė kriaušių veislė, vertinama dėl geros prekinės kokybės vaisių ir gausaus derliaus. Vaisiai prinoksta rugsėjo pradžioje. Vartojami 2-3 savaites.

Vaisiai gražios išvaizdos, žalsvai geltoni, įsaulyje – su plytinio raudonumo dryželiais, stambesni už vidutinius (130-180 g), vienodo dydžio. Minkštimas gelsvai baltas, smulkiai grūdėtas, pusiau tirpstantis, sultingas, saldus, aromatingas, skanus.

Veislė dera gausiai, linkusi pramečiuoti (rekomenduojama retinti užuomazgas). Vidutiniškai ištverminga žiemą. Atspari rauplėms, lietingą vasarą pavieniai vaisiai gali sirgti ruduoju puviniu. Plačiau...

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

kriause kliapo megstamoji

Kliapo mėgstamoji

Vėlyva vasarinė kriaušių veislė sukurta Amerikoje. Vaisiai prinoksta rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo pradžioje. Vartojami 2-3 savaites.

Vaisiai stambūs arba labai stambūs (150-200 g), vienodo dydžio, taisyklingos kriaušės formos, odelė vidutinio storumo, šiek tiek blizgi, žalsvai gelsva su raudonais dryželiais. Vaisiai sunoksta ne vienu metu. Minkštimas gelsvai baltas, sultingas, saldus, aromatingas, skanus. Vartojami švieži desertui. Tinka gaminti kompotus, uogienes ir džiovinti vaisius.

Vaismedžiai vidutinio augumo, vainikai platūs, vidutinio tankumo. Derėti pradeda 3-4-ais metais. Tinkami auginti mėgėjų ir versliniuose soduose.

Veislė dera gausiai, šiek tiek pramečiuoja. Kryžmadulkė, geriausios veislės dulkininkės: ‘Konferencinė’, ‘Alka’ ‘Vasarinė sviestinė’ ir kt. Vidutiniškai ištverminga žiemą. Atspari rauplėms, nelabai atspari rudajam vaisių puviniui Gerai auga ne per drėgnose, derlingose priemolio ir priesmėlio dirvose.

Kriaušė Kliapo mėgstamoji – vertinama kaip derlinga, vėlyva vasarinė kriaušių veislė, stambiais ir puikaus skonio vaisiais.

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

kriause mramornajakriause mramornaja

Mramornaja

Lietuvoje paplitusi kaip vertinga rudeninė kriaušių veislė, išauginanti puikaus skonio vaisius. Kilusi iš Rusijos. Vaisiai skinami rugsėjo antroje pusėje, vartojami 4-5 savaites.

Vaisiai gražūs, žalsvai geltoni, įsaulyje – su oranžinio atspalvio dėmelėmis ir išsiliejančiu raudoniu, stambesni už vidutinius arba stambūs ( 170-220 g). Odelė storoka, minkštimas gelsvai baltas, smulkiai grūdėtas, tirpstantis, labai sultingas, saldus, aromatingas, puikaus skonio.

Veislė derlinga, dera kasmet. Ištverminga žiemą. Pakankamai atspari rauplėms, atspari vaisių rudajam puviniui. Plačiau...

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

kriause pattenkriause patten

Patten (Petn)

Vėlyva rudeninė kriaušių veislė, sukurta JAV. Viena iš tinkamiausių auginti ir labiausiai paplitusių rudeninių kriaušių veislių Lietuvoje, vertinama dėl atsparumo ligoms ir šalčiams, kasmetinio derėjimo bei geros prekinės vaisių kokybės. Vaisiai skinami rugsėjo pabaigoje – spalio pradžioje, laikosi iki gruodžio mėnesio, o šaldytuvuose – dar ilgiau.

Vaisiai gražūs, žalsvai geltoni, įsaulyje – raustelėję, stambūs (180-220 g), vienodo dydžio, transportabilūs. Odelė vidutinio storio, minkštimas kreminės spalvos, sultingas, pusiau tirpstantis, šiek tiek aromatingas, salstelėjęs, skanus, granulių yra tik apie sėklalizdį.

Veislė dera gerai, kasmet. Atspari rauplėms ir rudajam puviniui. Ištverminga žiemą. Į jos vainiką galima įskiepyti ir lepesnių veislių kriaušes. Plačiau...

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

kriause konferencinekriause konferencine

Konferencinė

Vėlyva rudeninė kriaušių veislė, sukurta Anglijoje. Viena iš labiausiai paplitusių kriaušių veislių, vertinama dėl gausaus derliaus, atsparumo ligoms ir puikaus skonio vaisių. Vaisiai skinami rugsėjo pabaigoje – spalio pradžioje. Vartojami apie 30 dienų, šaldytuvuose išsilaiko 3-4 mėnesius.

Vaisiai patrauklios išvaizdos, gelsvai žali, sunokę – geltoni, įsaulyje kartais rausvi, rūdėti, butelio formos, vidutinio stambumo ar stambūs ( 120-200 g). Minkštimas gelsvai baltas su rausvu atspalviu, tirpstantis burnoje, labai sultingas, saldus, aromatingas, puikaus skonio, be granulių.

Veislė dera gausiai, kasmet, dalinai savidulkė. Vidutiniškai ištverminga žiemą. Atspari rauplėms ir rudajam puviniui. Reikli vietai ir dirvai.

Plačiau...

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

kriause xenia

Ksenia (Xenia)

Vėlyva rudeninė kriaušių veislė, sukurta Moldavijoje. Vaisiai skinami spalio viduryje, laikosi iki vasario mėnesio, o šaldytuvuose – dar ilgiau.

Vaisiai gražūs, žali, prinokę būna žalsvai geltoni, ypač stambūs (250-300 g), vienodo dydžio, apvalios ir pailgos kriaušės formos, transportabilūs, tvirta odele, minkštimas kreminės spalvos, sultingas, pasižymi ryškiu, būdingu kriaušei aromatu. Vartojami švieži ir perdirbami.

Vaismedžiai vidutinio augumo, vainikai piramidiški, reti. Pradeda derėti anksti.

Veislė derlinga, dera kasmet. Kryžmadulkė, žydi palyginti vėlai, geriausios veislės dulkininkės: ‘Patten’ ‘Konferencinė’, ‘Mramornaja’ ir kt. Atspari rauplėms ir rudajam puviniui. Pakankamai ištverminga žiemą.

Viena iš populiariausių vėlyvų rudeninių kriaušių veislių, vertinama dėl ypač stambių ir geros kokybės vaisių bei atsparumo ligoms.

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

kriause beloruskaja pozdniajakriause beloruskaja pozdniaja

Beloruskaja pozdniaja

Lietuvoje auginama kaip mėgėjiška žieminė kriaušių veislė, vertinama dėl ilgai išsilaikančių vaisių. Vaisiai prinoksta spalio pradžioje, išsilaiko iki vasario pabaigos, o šaldytuvuose – iki kovo pabaigos.

Vaisiai oranžiškai geltoni, įsaulyje – raustelėję, vidutinio stambumo (110 – 150 g). Odelė šiurkšti, storoka, rūdėta, minkštimas gelsvai baltas, pusiau tirpstantis, vidutinio sultingumo, salstelėjęs, su vos jaučiama rūgštele, skanus, aplink sėklalizdį granulių nedaug.

Veislė vidutinio derlingumo, dera kasmet. Ištverminga žiemą. Atspari vaisių rudajam puviniui ir vidutiniškai atspari rauplėms.

Plačiau...

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

kriause nashikriause nashi

Nashi (azijietiška kriaušė)

Azijietiška kriaušė įdomi sodininkams mėgėjams kaip egzotinis augalas dekoratyviais lapais ir neįprastais vaisiais. Ji – tai natūraliai susikryžminusių obels ir kriaušės hibridas. Azijietiškos kriaušės vaisiaus forma apvali kaip obuolio, o išvaizda primena kriaušę, jos odelė tvirta, nelygiu paviršiumi.

Vaisiai prinoksta rugsėjo antroje pusėje, išsilaiko iki 2 mėnesių. Jie labai sultingi, saldūs, skanūs, vartojami švieži desertui.

Veislė dera gausiai. Atspari ligoms. Vidutiniškai ištverminga žiemą, todėl geriau sodinti saulėtoje, apsaugotoje nuo vėjų sodo vietoje. Plačiau...

Kaina 20 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

kriause decorakriause decora

Decora (koloninė kriaušė)

Rudeninė koloninė kriaušių veislė. Vaisiai skinami rugsėjo viduryje - pabaigoje, nuskinti laikosi iki 3-4 savaičių.

Vaisiai gelsvi su raudonu šonu, tvirta odele, gero skonio, minkštimas gelsvai baltas, smulkiai grūdėtas.

Vaismedžiai koloninio tipo, atrodo dekoratyviai, formuoja glaustą, kompaktišką vainiką, šakojasi į plotį tik iki 1 metro.
Medis vidutinio augumo.

Veislė derlinga, dera kasmet. Kryžmadulkė, žydi palyginti vėlai, geriausios veislės dulkininkės: ‘Patten’ ‘Konferencinė’, ‘Vasarinė sviestinė’ ir kt. Pakankamai atspari ligoms ir ištverminga žiemą.

Populiariausia rudeninė koloninė kriaušių veislė, tinka auginti mažuose sklypuose ar sodeliuose.

Kaina 18 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

kriause saphyra

Saphyra (koloninė kriaušė)

Vėlyva vasarinė koloninė kriaušių veislė. Vaisiai skinami rugsėjo pradžioje.

Vaisiai žalsvai geltoni, stambesni už vidutinius (130-180 g), tvirta odele, gero skonio, minkštimas gelsvai baltas, tirpstantis burnoje, labai sultingas.

Vaismedžiai koloninio tipo, formuojasi glaustas, kompaktiškas vainikas, šakojasi į plotį iki 1,5 metro.
Medis vidutinio augumo.

Veislė derlinga, dera kasmet. Kryžmadulkė, žydi palyginti vėlai, geriausios veislės dulkininkės: ‘Alka’, ‘Decora’, ‘Konferencinė’, ‘Vasarinė sviestinė’ ir kt. Atspari ligoms ir ištverminga žiemą.

Populiariausia vasarinė koloninė kriaušių veislė, tinka auginti mažuose sklypuose ar sodeliuose.

Kaina 18 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

sodinimas

Kriaušių sodinimo ypatumai

Vieta ir dirva. Kriaušės labiau mėgsta saulėtesnes, šiltesnes, aukštesnes, nuo šaltų vėjų apsaugotas sodo vietas. Dirvai kriaušės nėra reiklios, bet geriau auga sunkesnėse, pakankamai drėgnose, vandeniui laidžiose dirvose (nepakenčia drėgnų ir užmirkusių vietų). Tinkamiausi silpnai rūgštūs priemolio dirvožemiai.

Sodinimas. Kriaušių sodinukai su sėkliniu poskiepiu sodinami eilėje kas 4 m ir tokiu gyliu kaip augo medelyne – iki šaknies kaklelio. Kriaušės su vegetatyviniais poskiepiais (žemaūgės) sodinamos eilėje kas 3 m ir tokiu gyliu, kad skiepijimo vieta liktų virš žemės. Atstumai tarp eilių – 4-5 m.