Sodinukais vazonuose prekiausime nuo rugsėjo pradžios. Iškilus klausimams kreipkitės elektroniniu paštu

busku medelynas

Agrastai

agrastai raudoniagrastai raudoniagrastai raudoni

Hinnonmaki rot

Ankstyva, labai derlinga, desertinė raudonųjų agrastų veislė (Suomija). Dera liepos pradžioje.

Uogos stambios, raudonos, gero saldžiarūgščio skonio, plona odele, puikiai tinka desertui ir perdirbti. Prinokusios netrūkinėja ir nebyra ant žemės.

Krūmas vidutinio augumo (1,0-1,2 m aukščio), apvalus, išsiskleidęs. Stiebai vidutiniškai dygliuoti. Kad agrastai gerai derėtų ir išaugintų stambias uogas, po skynimo išpjaunamos visos 5 metų ir vyresnės šakos.

Veislė dera labai gausiai (iki 6-7 kg iš krūmo) ir stabiliai, atspari miltligei (valkčiui), septoriozei. Labai ištverminga žiemą, atspari staigiems temperatūros svyravimams. Visai nereikli auginimui ir atspari nepalankioms klimato sąlygoms (gerai pakenčia sausras ir karščius).

Labai paplitusi dėl gausaus derliaus, saldžių uogų, atsparumo ligoms ir nereiklumo auginimui bei klimato sąlygoms.

Kaina 7 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

agrastai raudoniagrastai raudoniagrastai raudoni

Rodnik (bespyglis)

Vidutinio ankstyvumo, labai derlinga (4-5 kg iš krūmo) raudonųjų agrastų veislė (Rusija).

Uogos gana stambios,žalsvai raudonos, gero skonio, plona odele, puikiai tinka desertui ir perdirbti. Prinokusios netrūkinėja ir nebyra ant žemės.

Krūmas kompaktiškas, šiek tiek išsiskleidęs. Auga sparčiai, pradeda derėti anksti. Stiebai vidutinio storio, bedygliai. Kad agrastai gerai derėtų ir išaugintų stambias uogas, po skynimo išpjaunamos visos 5 metų ir vyresnės šakos.

Veislė derlinga, dera gausiai ir kasmet. Ji atspari miltligei ir kt. ligoms. Labai ištverminga žiemą ir atspari staigiems temperatūros svyravimams. Žiedų nepažeidžia pavasario šalnos. Nereikli auginimui.

Vertinama kaip bedyglė, desertinė, atspari ligoms agrastų veislė, išauginanti gausų kasmetinį uogų derlių.

Kaina 7 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

agrastai zalias

Hinnonmaki gelb

Ankstyva, labai derlinga desertinė geltonųjų agrastų veislė (Suomija).

Uogos vidutinio stambumo (3-5 g), žalsvai geltonos, plona odele, sultingos, saldžios, labai aromatingos, ypač skanios, puikiai tinka desertui, įvairiai perdirbti ir šaldyti.

Krūmas žemesnio augumo (aukštis 0,9-1,2 m), tankus, išsiskleidęs. Stiebai šakoti, su mažais, plonais dygliukais. Kad agrastai gerai derėtų ir išaugintų stambias uogas, po skynimo išpjaunamos visos 5 metų ir vyresnės šakos.

Veislė dera kasmet ir labai gausiai (6-7 kg iš krūmo). Atspari miltligei (valkčiui), septoriozei ir kt. ligoms. Labai ištverminga žiemą ir atspari staigiems temperatūros svyravimams. Atspari trumpalaikei sausrai. Nereikli dirvai, tik nepakenčia užmirkusių rūgščių dirvų. Mėgsta gerą priežiūrą.

Vertinama dėl puikaus skonio uogų, ankstyvo ir gausaus derliaus, atsparumo ligoms.

Kaina 7 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

agrastai zaliasagrastai zalias

Hinnonmaki green

Vidutinio ankstyvumo, desertinė žaliauogė agrastų veislė (Suomija). Pradeda derėti liepos viduryje.

Uogos stambios (4,5-7 g), pailgai ovalios formos, alyvuogių - žalios spalvos, su ryškiomis gyslelėmis, gaivaus ir malonaus skonio, sultingos, labai aromatingos. Odelė plona, bet tvirta. Prinokusios ilgai nekrenta nuo krūmo. Valgomos šviežios ir labai tinka įvairiai perdirbti (uogienėms, marmeladui, vynui).

Krūmai pvalūs, išsiskleidę, 1,0-1,2 m aukščio, tankūs, stiebai šakoti su mažais, plonais dygliukais. Kad agrastai gerai derėtų ir išaugintų stambias uogas, po skynimo išpjaunamos visos 5 metų ir vyresnės šakos.

Veislė derlinga (4-7 kg iš krūmo), labai atspari šalčiams ir staigiems temperatūrų svyravimams žiemą. Gerai pakenčia sausrą, atspari miltligei (valkčiui) ir septoriozei.

Vertinama kaip derlinga, puikios kokybės uogomis ir ištverminga žiemą agrastų veislė.

Kaina 7 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

zali agrastai

Invicta

Viena populiariausių vidutinio ankstyvumo, gausiai deranti ir atspari ligoms geltonųjų agrastų veislė (Didžioji Britanija). Pradeda nokti liepos I pusėje, dera ilgai.

Uogos stambios ar vidutinio stambumo, žalsvai geltonos, labai skanios, aromatingos, desertinės, plona, tvirta odele, transportabilios. Tinkamos desertui, šaldyti, daugiausiai naudojamos perdirbimui. Prinokusios netrūkinėja ir nebyra.

Krūmas vidutinio augumo (apie 1,2 m aukščio), kompaktiškas, šiek tiek išsiskleidęs. Stiebai gana stori, statūs, išlinkę viršūnėse, mažai dygliuoti. Kad agrastai gerai derėtų ir išaugintų stambias uogas, po skynimo išpjaunamos visos 5 metų ir vyresnės šakos.

Veislė labai derlinga, (6-7 kg iš krūmo), dera kasmet. Veislė labai vertinama dėl išskirtinio atsparumo miltligei (valkčiui) ir antraknozei (lapų dėmėtligei). Labai ištverminga žiemą, atspari staigiems temperatūros pokyčiams. Nereikli auginimui.

Veislė labai paplitusi ir mėgstama dėl gausaus kasmetinio derėjimo, geros uogų kokybės, atsparumo miltligei ir nereiklumo auginimui.

Kaina 7 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

agrastai kamieniniai agrastai kamieniniaiagrastai kamieniniai

Kamieniniai agrastai

Agrastų kamieninės formos skiepytos maždaug 1 m aukštyje į auksuotąjį serbentą (Ribes Aureum).

Įskiepytos šios veislės: Hinnonmaki rot (raudonieji) ir Hinnonmaki gelb (geltonieji), Spiner free ( raudoni, bespygliai).

Šiems augalams būtina atrama, kita priežiūra kaip įprastų vaiskrūmių.

Kaina 12 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

sodinimas

Agrastų sodinimo ypatumai

Vieta ir dirva. Agrastai geriausiai auga ir dera saulėtoje vietoje, apsaugotoje nuo stiprių vėjų. Jie nepakenčia užmirkusių ir per daug drėgnų vietų. Agrastai dirvožemio atžvilgiu nėra labai reiklūs. Jiems tinka vidutinio derlingumo, vandeniui pralaidūs dirvožemiai, pvz., priesmėliai ar lengvi priemoliai. Svarbu, kad dirva būtų gerai sukultūrinta ir įtrešta organinėmis trąšomis. Agrastai gerai auga ir dera rūgštesnėse dirvose (pH 4,5-5,0), bet nepakenčia kalkingų.

Sodinimas. Kad dirvožemis būtų pakankami purus ir įtręštas, prieš sodinant į dirvą reikėtų įterpti komposto su įmaišytomis mineralinėmis trąšomis: į 1 m2 – kibirą komposto, 200 g superfosfato, 50 g kalio sulfato. Agrastai sodinami 1-1,5 m atstumu, atsižvelgiant į veislės augumą, krūmų formą, dirvos derlingumą. Atstumai tarp eilių turėtų būti 2-2,5 m. Agrastai sodinami giliau. Jų šaknies kaklelis turi būti 6-8 cm po žeme, tuomet požeminė stiebo dalis išleidžia papildomas šaknis ir ūglius, susiformuoja vešlesni ir platesni krūmai. Pasodinti agrastai gausiai palaistomi ir mulčiuojami durpėmis ar kompostu. Sodinukai anksti pavasarį trumpinami trečdaliu arba paliekant 3-4 pumpurus nuo žemės, kad susiformuotų gražus ir tankus krūmas. Jaunus krūmus reikėtų laistyti pavasarį bent 1 kartą per savaitę (per karščius – dažniau).