Sodinukais vazonuose prekiausime nuo rugsėjo pradžios. Iškilus klausimams kreipkitės elektroniniu paštu

busku medelynas

Lazdynai

Lazdynas SirenaLazdynas Sirena

Lazdynas Sirena (Raudonlapis)

Dekoratyvi, raudonlapė, vidutinio ankstyvumo lazdynų veislė, sukurta Lenkijoje. Riešutai pradeda nokti rugsėjo II pusėje.

Riešutai pailgi, vidutinio stambumo ir stambesni (2,5-3 g), auga kekėmis po 3-7 riešutus. Kevalas raudonai rudas, plonas, lengvai skyla. Branduolys vidutinio dydžio, labai skanus, saldus, sultingas, su plona ruda luobele, visiškai užpildo riešutą. Laikymo metu branduolys nesusitraukia. Subrendę riešutai lengvai išsilukštena iš lapų goželių.

Krūmas (medis) vidutinio augumo, užauga 3-4 m aukščio, formuoja apvalų vainiką. Derėti pradeda anksti, 3-4 metais po pasodinimo. Gausiam derliui išauginti lazdyną geriau formuoti kaip medelį. Raudonlapis lazdynas ‘Sirena’ atrodo labai dekoratyviai ir ilgai išlaiko gražią bordinę lapų spalvą. Lapai yra stambūs, gofruoti. Jauni lapeliai būna ryškios raudonai bordinės spalvos, senesni pasidaro žalsvai bordiniai. Žirginiai, o vėliau ir riešutai su goželėmis taip pat yra gražaus bordo atspalvio. Tai suteikia krūmui dar didesnio puošnumo.

Veislė labai derlinga, duoda derlių kasmet. Veislė yra kryžmadulkė, todėl gausiam derliui gauti reikia, kad šalia augtų kitų veislių lazdynai: ‘Halės milžinai’, ‘Cosford’ ar kt. ‘Sirena’ yra gera dulkininkė kitoms lazdynų veislėms. Atspari ligoms ir kenkėjams. Veislė pakankamai ištverminga žiemą. Nėra reikli dirvai, bet geriausiai dera saulėtose ir šiltesnėse vietose, apsaugotose nuo stiprių vėjų. Mėgsta derlingas, pakankamai drėgnas (ne šlapias), humusingas, purias, pralaidžias vandeniui dirvas, labiausiai tinka karbonatingas, lengvas priemolis.

Lazdynas Sirena – populiariausia Lietuvoje raudonlapių lazdynų veislė, paplitusi mėgėjiškuose soduose dėl krūmų dekoratyvumo, gausaus derėjimo ir labai skanių riešutų.

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota

Lazdynas BarselonaLazdynas BarselonaLazdynas Barselona

Lazdynas Barselona

Ankstyva, labai derlinga, plačiai pasaulyje auginama desertinė lazdynų veislė, kilusi iš Ispanijos. Riešutai pradeda nokti rugsėjo pradžioje.

Riešutai beveik apvalūs, šiek tiek suplokštėję ir smailiu galu, stambūs (2,5-3,5 g), auga kekėmis po 2-7 (dažniausiai po 3-4) riešutus. Kevalas gana storas, raudonai rudas, su tamsiai rudais dryželiais, blizgantis. Branduolys vidutinio dydžio, puikaus skonio su migdolų prieskoniu, sultingas, saldus ir, daugumos nuomone, laikomas vienu skaniausiu iš riešutų, su storoka tamsiai ruda luobele, užpildo beveik visą riešutą.

Krūmas (medis) auga gana stipriai ir greitai, užauga iki 4-4,5 m aukščio, formuoja platų ir tankų vainiką. Derėti pradeda anksti, 3-4 metais po pasodinimo. Gausiam derliui išauginti lazdyną geriau formuoti kaip medelį.

Veislė dera labai gausiai ir stabiliai. Veislė yra kryžmadulkė, todėl gausiam derliui gauti reikia, kad šalia augtų kitų veislių lazdynai: ‘Cosford’, ‘Halės milžinai’ ar kt. ‘Barselona’ veislė yra gera dulkininkė kitoms lazdynų veislėms. Pakankamai ištverminga žiemą (iki -30°C). Gana atspari pagrindinėms ligoms ir kenkėjams, vidutiniškai atspari moniliozei (lietingais metais) ir pumpurinėms erkutėms. Veislė nėra reikli, bet geriausiai dera saulėtose (ar šiek tiek pavėsyje) ir šiltesnėse vietose, apsaugotose nuo stiprių vėjų. Mėgsta derlingas, pakankamai drėgnas (ne šlapias), humusingas, purias, pralaidžias vandeniui dirvas, labiausiai tinka karbonatingas lengvas priemolis. Blogiau auga, esant aukštam gruntiniam vandeniui.

Lazdynas Barselona viena populiariausių veislių, mielai auginama tiek versliniuose soduose, tiek ir mėgėjiškai dėl labai gausaus, reguliaraus derėjimo ir puikaus desertinio skonio riešutų.

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

Lazdynas WebbaLazdynas WebbaLazdynas Webba

Lazdynas Webba

Labai derlinga, stambiavaisė, vidutinio ankstyvumo lazdynų veislė, sukurta Anglijoje (R. Webb, XIX a. pab.). Viena iš pagrindinių desertinių lazdynų veislių Europoje. Riešutai pradeda nokti rugsėjo viduryje.

Riešutai patrauklios išvaizdos, pailgi, cilindriški, šiek tiek suplokštėję, stambūs ir labai stambūs (iki 4-4,5 g), auga kekėmis po 2-5 riešutus arba daugiau. Kevalas gelsvai rudas, su bronziniu atspalviu (šviežiai subrendęs būna smėlio spalvos, su tamsiais dryželiais), gana plonas, trapus. Branduolys stambus, išskirtinai skanus, saldus, sultingas, su plonyte šviesia luobele, visiškai užpildantis kevalą. Riešutai, pasiekę brandą, krenta ant žemės su visa keke kartu su lapų goželėmis (patys neišsilukštena).

Krūmas (medis) vidutinio augumo, užauga 3-4 m aukščio, formuoja kompaktišką, kūginį vainiką, todėl galima sodinti tankiau. Derėti pradeda anksti, 3-4 metais po pasodinimo arba anksčiau. Gausiam derliui išauginti lazdyną geriau formuoti kaip medelį.

Veislė dera gausiai ir kasmet. Veislė yra kryžmadulkė, todėl gausiam derliui gauti reikia, kad šalia augtų kitų veislių lazdynai: ‘Halės milžinai’, ‘Cosford’, ‘Barselona’ ar kt. ‘Webba’ yra gera dulkininkė kitoms lazdynų veislėms. Atspari ligoms (ypač svarbu atsparumas moniliozei) ir kenkėjams. Veislė pakankamai ištverminga žiemą. Geriausiai dera saulėtose (ar šiek tiek pavėsyje) ir šiltesnėse vietose, apsaugotose nuo stiprių vėjų. Mėgsta derlingas, pakankamai drėgnas (ne šlapias), humusingas, purias, pralaidžias vandeniui dirvas, labiausiai tinka karbonatingas lengvas priemolis.

Lazdynas Webba – sparčiai populiarėjanti Lietuvoje lazdynų veislė, tinkanti ir versliniams, bet ypač mėgėjiškiems sodams dėl labai skanių riešutų, atsparumo ligoms, kenkėjams ir gausaus derėjimo.

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

lazdynas katalonijoslazdynas katalonijoslazdynas katalonijos

Lazdynas Katalonijos

Populiari, labai derlinga, desertinė, vidutinio ankstyvumo lazdynų veislė, kilusi iš Ispanijos. Tai viena iš seniausių lazdynų veislių Europoje, plačiai paplitusi versliniuose soduose, ypač Lenkijoje. Riešutai pradeda nokti rugsėjo viduryje arba II pusėje.

Riešutai apvalūs, šiek tiek suploti, stambūs (iki 4 g), auga po 3-5 vnt. kekėje. Kevalas rudas su bronziniu atspalviu, vidutinio storio, trapus. Branduolys stambus, labai skanus, saldus, sultingas, su migdolų prieskoniu, su storoka, ruda luobele, beveik pilnai užpildo riešutą. Prinokę riešutai linkę kristi ant žemės, lengvai iškrenta iš lapų goželės.

Krūmas (medis) auga gana greitai, užauga 4–4,5 m aukščio, formuoja aukštą, gana tankų, kūginį vainiką. Derėti pradeda anksti, 3-4 metais po pasodinimo. Gausiam derliui išauginti lazdyną geriau formuoti kaip medelį.

Veislė labai derlinga, dera stabiliai (nepramečiuoja). Veislė yra kryžmadulkė, todėl gausiam derliui gauti reikia, kad šalia augtų kitų veislių lazdynai: ‘Barselona’, ‘Cosford’, ‘Halės milžinai’ ar kt. Ji taip pat yra gera dulkininkė kitoms lazdynų veislėms. Veislė labai atspari ligoms (ypač svarbu atsparumas moniliozei) ir atspari kenkėjams, pakankamai ištverminga žiemą (iki -30°C). Geriausiai dera saulėtose (ar šiek tiek pavėsyje) ir šiltesnėse vietose, apsaugotose nuo stiprių vėjų. Mėgsta derlingas, pakankamai drėgnas (ne šlapias), humusingas, purias, pralaidžias vandeniui dirvas, labiausiai tinka karbonatingas lengvas priemolis.

Lazdynas Katalonijos – puikios prekinės kokybės riešutais ir geru produktyvumu pasižyminti, populiari Lietuvoje desertinių lazdynų veislė, labai mėgstama dėl migdolinio riešutų skonio ir didelio atsparumo ligoms.

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

lazdynas Halės milžinailazdynas Halės milžinai

Lazdynas Halės milžinai

Stambiavaisė, vidutinio ankstyvumo lazdynų veislė, sukurta Vokietijoje (1788 m. sukūrė C. H. Buttner iš Halės). Tai viena seniausių ir populiariausių desertinių lazdynų veislių. Riešutai prinoksta rugsėjo pabaigoje.

Riešutai ypač stambūs (4-4,3 g), apvaliai kūgiški, siaurėjantys į viršų. Kevalas vidutinio storio, gelsvai rudas, lygus, blizgantis, su tamsesniais dryželiais, kurie išnyksta laikymo metu. Branduolys labai didelis, visiškai užpildo kevalą, šviesios kreminės spalvos, puikaus skonio, saldus. Paprastai kekėje būna 2-3 riešutai. Didelis veislės privalumas – riešutai labai lengvai išsilukštena iš lapų goželės. Per anksti nuskinti riešutų nereikia, nes tada jie praranda svorį ir skonį.

Krūmas (medis) augus, iki 4-5 m aukščio, šakotas, vidutinio tankumo, platus, tvirtas. Derėti pradeda greitai, praėjus 3-4 metams po pasodinimo. Gausiam derliui išauginti lazdyną geriau formuoti kaip medelį.

Veislė dera gausiai ir kasmet. Kadangi veislė yra kryžmadulkė, gausiam derliui gauti reikia, kad šalia augtų kitų veislių lazdynai: ‘Cosford’, ‘Barselona’, ‘Katalonijos’ ar ‘Webba’. Pakankamai atspari šalčiams, bet geriausiai dera saulėtose (ar šiek tiek pavėsyje) ir šiltesnėse vietose, apsaugotose nuo stiprių vėjų. Mėgsta derlingas, pakankamai drėgnas (ne šlapias), humusingas, purias, pralaidžias vandeniui dirvas, labiausiai tinka karbonatingas lengvas priemolis. Gana atspari pagrindinėms ligoms ir kenkėjams, vidutiniškai atspari moniliozei ir pumpurinėms erkutėms.

Lazdynas Halės milžinai – viena iš plačiausiai auginamų ir mėgstamiausių lazdynų veislių Lietuvoje bei kitose šalyse, vertinama dėl stambių, puikios prekinės kokybės riešutų ir gausaus derliaus.

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

Lazdynas CosfordLazdynas CosfordLazdynas CosfordLazdynas Cosford

Lazdynas Cosford

Viena iš vertingiausių ir populiariausių desertinių lazdynų veislių, sukurta Anglijoje (1816 m., Oksfordo srityje). Savidulkė ir pati yra geriausia dulkininkė kitoms lazdynų veislėms. Riešutai prinoksta rugsėjo II pusėje.

Riešutai stambūs arba labai stambūs (3,3-4 g), pailgo kūgio formos, šiek tiek suplokštėję ir suapvalintais galais, tamsiai rudu, plonu, trapiu kevalu, kurį galima sutraiškyti rankose. Branduolys šviesiai kreminės spalvos, ypatingai gero skonio, saldus, traškus, sultingas, labai plona odele, užpildo visą riešutą. Riešutai auga pavieniai arba po 2-4 vienoje kekėje. Prinokę riešutai patys iškrenta iš lapų goželės.

Krūmas (medis) auga stipriai, iki 4-5 m aukščio, suformuodamas aukštą ir kompaktišką vainiką. Derėti pradeda greitai, praėjus 3-4 metams po pasodinimo arba anksčiau. Gausiam derliui išauginti lazdyną geriau formuoti kaip medelį.

Veislė dera gausiai ir kasmet (nepramečiuoja). Labai vertinama, kad ši veislė yra savidulkė ir ją galima auginti vieną. Gausiam derliui užtikrinti labai tinka, kad šalia augtų ‘Katalonijos’ ar ‘Halės milžinų’ krūmas. ‘Cosford’ veislė laikoma pačia geriausia dulkininke kitoms lazdynų veislėms, nes jos vyriški žiedai žydi ilgiausiai. Žiemą pakankamai ištverminga (iki -30°C), labai atspari ligoms ir kenkėjams (riešutiniams straubliukams, pumpurinėms erkutėms ir kt.). Pakenčia trumpalaikes sausras. Mėgsta saulėtą vietą, derlingas, pakankamai drėgnas (ne šlapias), humusingas, purias, pralaidžias vandeniui dirvas, labiausiai tinka karbonatingas lengvas priemolis.

Lazdynas Cosford vienas iš mėgstamiausių ir labiausiai vertinamų, ypač mėgėjiškuose soduose, lazdynų veislių, išsiskirianti puikiu riešutų skoniu, gausiu kasmetiniu derliumi ir atsparumu ligoms bei kenkėjams.

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

sodinimas

Lazdynų sodinimo ypatumai

Vieta ir dirva. Lazdynai geriausiai auga ir dera saulėtoje vietoje. Dirvai jie nėra labai reiklūs, bet geriausiai auga derlingame, puriame, vandeniui laidžiame, pakankamai drėgname ar vidutinio drėgnumo lengvame priemolyje. Lazdynai nemėgsta sunkaus molio, šlapių, užmirkstančių dirvų, o taip pat ir sausų, smėlėtų, labai mažai humuso turinčių dirvų. Kad gerai derėtų, lazdynams reikalingi turtingi kalciu, karbonatingi dirvožemiai, kurių reakcija artima neutraliai (pH 6,8-7,5).

Sodinimas. Lazdynai sodinami kas 3-4 m tarp augalų ir kas 5-6 m tarp eilių. Jie sodinami 25-30 cm giliau nei augo medelyne.