Sodinukais vazonuose prekiaujame vietoje. Prieš atvykstant pasiskambinkite

busku medelynas

Rudeninės obelys

obelis-auksisobelis-auksisobelys-grunte

Auksis

Pagrindinė rudeninė obelų veislė, labai populiari Lietuvoje ir vertinama dėl puikaus vaisių skonio, ištvermingumo žiemą ir atsparumo ligoms. Vaisiai skinami rugsėjo pradžioje, išsilaiko iki sausio mėnesio pabaigos.

Vaisiai stambesni už vidutinius arba stambūs, odelė šviesiai geltona, įsaulyje – su išsiliejusiu karmino raudoniu ir ryškesniais dryželiais bei taškeliais. Minkštimas gelsvas, švelnios konsistencijos, labai sultingas, aromatingas, saldžiarūgštis, puikaus skonio.

Veislė dera gausiai, ištverminga žiemą, gana atspari rauplėms ir žievės ligoms, neserga miltlige. Plačiau...

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

obelis-berzininku-ananasasobelis-berzininku-ananasas

Beržininkų ananasas

Seniai auginama Lietuvoje rudeninė obelų veislė, vertinama dėl labai skanių, aromatingų obuolių. Vaisiai skinami rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo pradžioje, išsilaiko iki gruodžio mėnesio.

Vaisiai gražios išvaizdos, stambūs arba labai stambūs, odelė žalsvai geltona, o prinokusių – geltona, saulės apšviestoje pusėje – švelniai oranžinė. Minkštimas gelsvas, tankus, sultingas, labai aromatingas, puikaus saldžiarūgščio skonio.

Veislė derlinga (su žemaūgiais poskiepiais), ištverminga žiemą, gana atspari rauplėms. Plačiau...

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

obelis-antaninisobelis-antaninis

Antaninis

Lietuvoje paplitusi rusų liaudies selekcijos rudeninė obelų veislė, vertinama dėl labai didelio vaismedžių ištvermingumo žiemą ir perdirbimui puikiai tinkančių obuolių. Vaisiai skinami rugsėjo viduryje, išsilaiko iki gruodžio mėnesio.

Vaisiai stambesni už vidutinius, odelė gelsvai žalia, prinokusių – šviesiai geltona. Minkštimas gelsvas, stambiai grūdiškas, tvirtas, sultingas, gero ar vidutiniškai rūgštaus vyno skonio, tik šiai veislei būdingo specifinio prieskonio ir aromato, turi daug pektinų, ypač tinka perdirbti (džemui, obuolių sūriui gaminti).

Veislė derlinga. Pati ištvermingiausia žiemą obelų veislė, beveik atspari rauplėms. Plačiau...

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

obelis-aldasobelis-aldas

Aldas

Lietuviška rudeninė arba ankstyva žieminė obelų veislė mėgstantiems saldžius obuolius. Vaisiai skinami rugsėjo antroje pusėje, išsilaiko iki sausio mėnesio.

Vaisiai stambūs, odelė gelsva, didesnioji vaisiaus dalis – su išsiliejusiu raudoniu bei įvairaus ilgio dryželiais. Minkštimas gelsvas, švelnios konsistencijos, saldus.

Veislė dera gausiai, žiemą ištverminga. Atspari rauplėms, todėl rekomenduojama ekologiniams sodams. Plačiau...

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

obelis-delikates

Delikates

Rudeninė obelų veislė, sukurta Lenkijoje (‘Cortland’x‘James Grieve’). Vaisiai skinami rugsėjo I pusėje, galima iš karto valgyti, išsilaiko iki gruodžio mėnesio.

Vaisiai stambūs arba vidutinio stambumo, apvalios, šiek tiek suplotos formos, su išsiliejusiu tamsiu dryžuotu raudoniu, dengiančiu didžiąją obuolio dalį, blizgantys, minkštimas baltas, švelnus, labai sultingas, ypač aromatingas, puikaus saldžiarūgščio skonio (degustacinis įvertinimas - 4,6-4,9 balo), odelė plona. Vartojami desertui, tinka perdirbti, ypač sultims.

Vaismedžiai neaugūs, vainikas rutuliškas, lengvai formuojamas. Anksti pradeda derėti.

Veislė dera labai gausiai ir kasmet. Kryžmadulkė, gerai apsidulkina tuo pačiu metu žydinčių kitų veislių (‘Auksis’, ‘Šampion’, ‘Spartan’, ‘Katja’, ‘Ligol’, ‘Golden Delicious’ ir kt.) obelų žiedadulkėmis. Ištverminga žiemą, gana atspari rauplėms ir vėžiui, neserga miltlige.

Vertinama dėl gausaus derliaus ir desertinio vaisių skonio.

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

obelis-kostele

Koštele

Vėlyva rudeninė obelų veislė saldžiais vaisiais, kilusi iš Lenkijos. Tai viena iš seniausių obelų veislių Lenkijoje, kurią žmonės labai pamėgo dėl skanių obuolių ir jos paprasto auginimo. Tai buvo mėgstamiausia karaliaus Jano III Sobieskio (XVII a.) obelis, jis jai ir suteikė šį pavadinimą. Ši veislė nuo seno auginama ir Lietuvoje. Pradeda derėti rugsėjo I pusėje (nevėluoti nuskinti), vartojami spalio – gruodžio mėn., saugykloje galima išlaikyti ilgiau.

Vaisiai vidutinio stambumo, plokščiai apvalūs, žaliai geltoni, paskui pasidaro geltoni, su smulkiais taškeliais, saulėtoje vietoje gali būti su švelniu rausvumu. Minkštimas labai saldus ir skanus, traškus, sultingas. Geriausią savo skonį ir aromatą obuoliai įgauna, pabuvę apie mėnesį laiko šaltai. Vartojami švieži, labai tinka sultims (kartu su rūgštesniais obuoliais), o ypač – džiovinti.

Vaismedžiai augūs, vainikas tvirtas, nelabai tankus, gana platus.

Veislė derlinga, linkusi pramečiuoti. Kryžmadulkė, žydi vidutiniškai anksti, apsidulkinimui tinka ‘Gloster’ ir kitos panašiu metu žydinčios veislės. Gausaus žydėjimo metais rekomenduojama išretinti vaisių užuomazgas, kad obuoliai užaugtų stambesni. Veislė labai ištverminga žiemą ir labai atspari ligoms, ją mažai puola kenkėjai. Nereikli dirvai ir vietai.

Obelis Koštelė – vėlyva rudeninė obelų veislė mėgėjiškiems ir ekologiniams sodams, mėgstama dėl skanių, labai saldžių obuolių ir paprasto auginimo.

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

obelis-rojaus-olaobelis-rojaus-ola

Rojaus obelis Ola

Rojaus obelų veislė sukurta Lenkijoje. Vaisiai sunoksta rugsėjo viduryje ir laikosi ant medžio iki gruodžio – sausio mėnesio.

Pradeda žydėti nuo gegužės pradžios, dideliais pavieniais rožiniais žiedais. Labai gausiai žydi 2 savaites. Jauni lapai purpuriniai, o vasaros viduryje lapai pažaliuoja.

Vaisiai tamsiai raudoni, purpuriniai, rutuliški, iki 3 cm skersmens. Tinkami kompotams ir kitiems konservams.

Vaismedžiai dekoratyvūs, neaugūs, vainikas rutuliškas, vidutinio tankumo.

Rojaus obelis Ola – labai derlinga, ištverminga žiemą. Derėti pradeda anksti. Atspari rauplėms ir kitoms pagrindinėms ligoms.

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

obelis-rojaus-royaltyobelis-rojaus-ola

Rojaus obelis Royalty

Raudonlapė dekoratyvinė rojaus obelų veislė sukurta Kanadoje. Vaisiai sunoksta spalio viduryje ir laikosi ant medžio iki gruodžio mėnesio.

Pradeda žydėti nuo gegužės pradžios, dideliais ( iki 4 cm) tamsiai raudonais žiedais. Labai gausiai žydi 2 savaites. Medis išlieka puošnus iki pat rudens savo blizgiais, raudonos spalvos lapais.

Vaisiai tamsiai violetiniai, rutuliški, smulkūs, iki 1,5 cm skersmens.

Vaismedžiai dekoratyvūs, neaugūs, vainikas rutuliškas. Užauga iki 3-4 m. aukščio ir 2-3 m pločio.

Rojaus obelis Royalty – derlinga, labai ištverminga žiemą. Derėti pradeda anksti. Atspari rauplėms ir kitoms pagrindinėms ligoms.

Kaina 13 EUR (atviromis šaknimis, iš grunto)[Pirkti čia]

Išparduota (prekyboje turėsime rugsėjį)

sodinimas

Obelų sodinimo ypatumai

Vietai ir dirvai obelys nėra reiklios. Jos mėgsta saulėtą vietą, tačiau tinka ir nedidelis pavėsis. Labiausiai saulėtą ir šiltą vietą reikėtų skirti kaulavaisiams. Obelys gali augti įvairiose dirvose, išskyrus visiškus smėlius ir sunkius molius, geriau pakenčia šiek tiek per drėgnas dirvas negu per sausas. Jos geriausiai auga ir dera puriose, derlingose ir pakankamai drėgnose (bet ne šlapiose) dirvose, ypač tinka vidutinio sunkumo ir lengvi priemoliai. Tinkamiausia dirvos reakcija yra silpnai rūgšti arba artima neutraliai (pH 5-6).

Sodinimas. Obelų sodinimo atstumai priklauso nuo veislės ir poskiepio augumo. Vidutinio augumo obelys eilėse sodinamos kas 3-4 m, pusiau žemaūgės obelys – kas 3 m, žemaūgės obelys – kas 2 m. Koloninės formos obelys paprastai sodinamos kas 1 m. Atstumai tarp eilių – 4-5 m. Obelys su vegetatyviniais poskiepiais sodinamos tokiu gyliu, kad skiepijimo vieta liktų virš žemės. Juo ilgesnė poskiepio dalis paliekama neužkasta virš žemės, tuo žemesni auga medeliai.